X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Eksperci: Polacy wracający do kraju po brexicie powinni łatwo znaleźć pracę

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 14:25
Firmy w Polsce ciągle poszukują nowych pracowników, a ci z międzynarodowym doświadczeniem są szczególnie pożądani. W kraju mamy bardzo małe bezrobocie i bardzo dużo ofert pracy - oceniają eksperci. To szansa dla Polaków, którzy po brexicie wyjadą z Wielkiej Brytanii.
Audio
  • O pracę łatwiej obecnie w Polsce niż w Wielkiej Brytanii. Więcej na ten temat w audycji Aleksandry Tycner w radiowej Jedynce.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: PAP/EPA/WILL OLIVER

Praca i pracodawcy czekają

- O pracę łatwiej dziś w Polsce niż w Wielkiej Brytanii, w której zatrudniać chce tylko 8 procent pracodawców, a 3 procent z nich planuje zwolnienia - mówiła w radiowej Jedynce Aleksandra Topolewska z firmy Manpower.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Wielka Brytania: ubywa pracowników z UE na Wyspach. Brexit zniechęca także Polaków 

Jedynym wyzwaniem są zarobki - w Polsce z pewnością niższe niż w Wielkiej Brytanii, ale z kolei koszty utrzymania w kraju są też ciągle dużo niższe. Chętni do pracy w Polsce mogą liczyć na pomoc przyszłych pracodawców.

- Zainteresowanie pracą w Polsce potwierdziły zorganizowane w połowie maja Targi Pracy w Londynie  - po raz pierwszy poza krajem - powiedziała Aleksandra Frelek, dyrektor Departamentu Spraw Europejskich w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Praca czeka głównie w miastach

Decyzja o powrocie nie jest łatwa i samo rozeznanie rynku pracy to za mało.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Bezrobocie najniższe od niemal trzydziestu lat. GUS podał dane

Londyńskie Targi będą miały następną edycję w przyszłym roku. W planach jest także zorganizowanie podobnej imprezy w Irlandii.

13 procent polskich pracodawców chciałoby zwiększyć zatrudnienie. Praca w Polsce jest przede wszystkim w wielkich miastach, w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu czy Gdańsku. 

Aleksandra Tycner, Jedynka, akg


 

 

Zobacz więcej na temat: praca Brexit zatrudnienie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielka Brytania: ubywa pracowników z UE na Wyspach. Brexit zniechęca także Polaków

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 08:39
Liczba obywateli państw Unii Europejskiej pracujących w Wielkiej Brytanii spadła w ciągu ostatniego roku o około 61 tys. do poziomu 2 mln 270 tys. Najwyższy spadek zanotowano w grupie pracowników z Europy Środkowej, która obejmuje m.in. Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezrobocie najniższe od niemal trzydziestu lat. GUS podał dane

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 14:10
Stopa bezrobocia w lipcu 2019 r. wyniosła 5,2 proc. wobec 5,3 proc. w czerwcu - podał Główny Urząd Statystyczny. Oznacza to, że bezrobocie w Polsce było w ubiegłym miesiącu najniższe od 1991 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska światowym liderem w przyjmowaniu imigrantów zarobkowych

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 16:17
Polska jest światowym liderem w przyjmowaniu tymczasowych imigrantów zarobkowych. Jak wynika z raportu OECD, co piąty z imigrantów zarobkowych na świecie przybył w 2017 r. właśnie do naszego kraju.
rozwiń zwiń