X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prestiżowe wyróżnienie dla Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 13:49
Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną uznano za najlepszą strefę ekonomiczną w Europie w latach 2015-2017 w rankingu FDI Business Financial Times 2019.
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.Foto: ksse.com.pl

KSSE otrzymała status "Highly commended", co oznacza także drugie miejsce na świecie. Miejsce pierwsze już piąty raz z rzędu zdobyła specjalna strefa ekonomiczna w Dubaju, gdzie działa około 16 tys. firm, zatrudniających 60 tys. pracowników.

Województwo śląskie, na terenie którego funkcjonuje Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna to według raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową najbardziej atrakcyjny inwestycyjnie region Polski.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Specjalne Strefy Ekonomiczne: fakty i mity o ich wpływie na gospodarkę

W 2014 roku Business Financial Times wyróżnił Katowicką Strefę jako idealne miejsce dla inwestycji firm z branży motoryzacyjnej.

W katowickiej strefie inwestorzy realizują projekty, warte 36 mld złotych projekty inwestycyjne, zatrudniając 80 tysięcy pracowników. Do sukcesu KSSE przyczyniły się przede wszystkim - dobrze skomunikowana sieć dróg, uzbrojone tereny inwestycyjne, odpowiednie otoczenie gospodarcze, przyjazne nastawienie oraz wsparcie pracowników KSSE i gmin na każdym etapie procesu inwestycyjnego. 

Inwestorów przyciąga do strefy także prężnie działający klaster motoryzacyjny oraz długa i bogata tradycja przemysłowa regionu.

Śląski region wyróżnia się wysoką atrakcyjnością inwestycyjną dla projektów przemysłowych, usługowych oraz zaawansowanych technologii. 

Władze strefy podkreślają, że województwo to najbardziej uprzemysłowiony i zurbanizowany region w Polsce.

Region jest liderem pod względem wielkości zatrudnienia w przemyśle, budownictwie i usługach oraz poziomu rozwoju infrastruktury społecznej. Cechuje go także duży rynek zbytu, bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura gospodarcza, wysoka dostępność i jakość zasobów pracy.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Czym Polska przyciąga inwestorów zagranicznych? Mniejsze koszty pracy już nie są decydujące

O jego potencjale świadczy m.in. chłonny rynek - ponad 4,5 mln ludzi, dobrze rozwinięty transport drogowy (autostrada A4 i A1) i kolejowy oraz Międzynarodowy Port Lotniczy "Katowice" w Pyrzowicach.

Atutem są również - silne i szerokie zaplecze naukowo-badawcze, w tym 44 uczelnie wyższe, oraz wiele instytucji badawczo-rozwojowych.

KSSE, PolskieRadio 24, akg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Specjalne Strefy Ekonomiczne: fakty i mity o ich wpływie na gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 20:20
Od początku istnienia specjalnych stref ekonomicznych w Polsce, firmy zainwestowały w nich ponad 112 miliardów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym Polska przyciąga inwestorów zagranicznych? Mniejsze koszty pracy już nie są decydujące

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 19:20
Patrząc na mapę i liczbę inwestycji zagranicznych w Polsce można rzec – innych chwalicie, swojego nie znacie. A tymczasem to nasz kraj znajduje się w czołówce krajów, uznawanych przez firmy zagraniczne za najlepsze miejsce nie tylko w Europie, ale i na świecie, do lokowania produkcji oraz usług.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Gembicka: ten rok zapowiada się bardzo dobrze jeśli chodzi o nowe inwestycje w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 20:00
- W 2018 r. zanotowaliśmy 38-procentowy wzrost bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Dały to ważne zmiany, które weszły w życie w połowie zeszłego roku i dotyczyły Polskiej Strefy Inwestycji - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Gembicka, wiceminister inwestycji i rozwoju.
rozwiń zwiń