X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Mały ZUS plus". Zobacz, jakie przyniesie oszczędności mniejszym firmom

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 16:02
Około 320 tysięcy najmniejszych przedsiębiorców będzie mogło od nowego roku skorzystać z tzw. "Małego ZUS-u plus". Opracowany przez resort przedsiębiorczości i rozwoju projekt trafił do konsultacji publicznych. 
Audio
  • Na czym ma polegać "Mały ZUS plus"? Więcej na ten temat w audycji na antenie radiowej Jedynki przygotowanej przez Tomasza Matusiaka.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

- Składki przedsiębiorców korzystających z "Małego ZUS-u plus" będą liczone od dochodu i będą niższe o kilkaset złotych miesięcznie - wyjaśniał w radiowej Jedynce Grzegorz Płatek z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. 

Zdaniem ministerstwa takie rozwiązanie będzie lepiej dostosowane do możliwości przedsiębiorców.

Prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego uważa, że obniżenie składek pozytywnie wpłynie na małą przedsiębiorczość.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Mały ZUS dla firm. Więcej pieniędzy w kieszeniach przedsiębiorców

- Dzięki konsultacjom społecznym przedsiębiorcy i ich organizacje mogą brać udział w debacie na temat nowych rozwiązań - ocenił Piotr Arak, dyr. Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Tzw. "Mały ZUS” obowiązuje od pierwszego stycznia tego roku, obejmuje przedsiębiorców, których średnio miesięczny przychód w ubiegłym roku nie przekraczał 2,5 krotności minimalnego wynagrodzenia, czyli 63 tysiące złotych rocznie.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Propozycje wsparcia i ulg. Pakiet PiS dla przedsiębiorców

 "Mały ZUS plus" ma wejść w życie z początkiem przyszłego roku. Projekt ustawy jest realizacją jednego z punktów tzw. "Pakietu dla Przedsiębiorców" przedstawianego w kampanii wyborczej przez Prawo i Sprawiedliwość.

Tomasz Matusiak, "Jedynka", PolskieRadio 24, akg

 

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kto chce skorzystać z Małego ZUS powinien się pospieszyć

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 16:10
Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z Małego ZUS muszą w ciągu 7 dni zgłosić się do ZUS z właściwym kodem tytułu ubezpieczenia. 7-dniowy termin jest rozwiązaniem systemowym, nie dotyczy tylko Małego ZUS-u - poinformował resort przedsiębiorczości i technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ułatwienia dla przedsiębiorców w składkach ZUS

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 08:47
Dla wielu osób, decydujących się na założenie własnej firmy, składki  pobierane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych jawią się jako wielkie obciążenie. Tymczasem istnieje sporo rozwiązań, które pozwalają je zmniejszyć. Na które z nich warto zwrócić uwagę? O tym w Polskim Radiu 24 mówił Wojciech Andrusiewicz z ZUS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mały ZUS dla firm. Więcej pieniędzy w kieszeniach przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 13:55
Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy dotyczący wprowadzenia tzw. małego ZUS-u dla firm - liczonego od dochodów. Tym samym trafił on do konsultacji społecznych.
rozwiń zwiń