X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rządowy program "Energia Plus" rozszerzony o spółdzielnie mieszkaniowe

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 16:00
Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała kolejne rozwiązania legislacyjne w ramach programu "Energia Plus". Podczas konferencji prasowej w Sejmie, minister przypomniała, że ten program skutecznie działa od roku i udało się go w całości zrealizować.
Jadwiga Emilewicz
Jadwiga EmilewiczFoto: TT/Ministerstwo Rozwoju

Minister Jadwiga Emilewicz mówiła o dalszym rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), a zwłaszcza sektora fotowoltaiki. Przypomniała, że przedsiębiorcy już dziś mogą produkować energię na własne potrzeby, a nadwyżki rozliczać w korzystnym systemie opustów.

Minister poinformowała też, że międzyresortowy zespół na rzecz rozwoju modelu rozproszonej produkcji energii z OZE, pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest rozszerzenie możliwości przydzielania statusu prosumenta spółdzielniom mieszkaniowym i budynkom wielorodzinnym, aby obniżyć ich rachunki za energię elektryczną.

Drugim elementem programu "Energia Plus", o którym mówiła minister rozwoju jest energetyka wiatrowa na lądzie. Jadwiga Emilewicz wyjaśniła, że zespół chce skorygować tak zwaną "ustawę odległościową". Zapowiedziała, że tam, gdzie samorządy i społeczności lokalne będą chciały wybudować elektrownie wiatrowe, będą mogły to zrobić.

Trzecim elementem kontynuacji programu "Energia Plus" ma być budowa biogazowni tam, gdzie są kłopoty z sieciami energii elektrycznej.  Minister Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że powyższe propozycje międzyresortowego zespołu na rzecz rozwoju modelu rozproszonej produkcji energii z OZE, będą przedstawione w formie projektów ustaw w pierwszym półroczu 2020 roku.

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/SW