Przeniesienie handlu do internetu. Rządowy projekt dla przedsiębiorców na czas pandemii
"Przenieś swoją firmę do internetu. Zarabiaj na e-handlu" to rządowy projekt biznesowy skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorców posiadających sklepy stacjonarne. Ma zachęcić firmy, które do tej pory nie prowadziły sprzedaży e-commerce, do współpracy z platformami sprzedaży internetowej. Partnerami są najwięksi polscy operatorzy sprzedaży online.
2020-04-20, 16:20
Posłuchaj
Celem kampanii jest nie tylko zachęcenie do sprzedaży online, ale również zwiększenie świadomości przedsiębiorców o możliwościach rozwoju własnej firmy. Organizatorami przedsięwzięcia są Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.
>>> CZYTAJ TAKŻE Sprzedawcy przenoszą się z targowisk do internetu
- W obecnej sytuacji spowodowanej koronawirusem, kiedy wszyscy musimy stosować się do obostrzeń i #zostaćwdomu, zakupy przez internet stają się skuteczną i przede wszystkim bezpieczną alternatywą. Dotyczy to zwłaszcza tych produktów, które nie są aktualnie dostępne stacjonarnie, ale także zakupów, po które możemy, ale nie musimy wychodzić z domu - ocenia Jadwiga Emilewicz Minister Rozwoju.
REKLAMA
>>> CZYTAJ TAKŻE UOKiK sprawdzi ceny w tradycyjnych i wirtualnych sklepach
- Małe i średnie przedsiębiorstwa to bardzo ważny sektor gospodarki. Ich właściwe funkcjonowanie zostało teraz mocno zagrożone. W ich regeneracji - mam nadzieję - że dużą rolę odegra wykorzystanie nowych technologii, e-usług, e-handlu - powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak podczas konferencji poświęconej projektowi resortu rozwoju "Przenieś swoją firmę do internetu. Zarabiaj na e-handlu".
- Przeniesienie biznesu do internetu może być jednym ze sposobów na przetrwanie w czasie gospodarczych zawirowań związanych z pandemią - zaznaczyła.
Jak dodaje - firmy w tej sprawie mogą liczyć na pomoc ze środków UE, a także z BGK, ARP i PFR.
REKLAMA
Minister przypomniała, że istnieje wiele instrumentów finansowych (pożyczkowych i dotacyjnych) zarówno z funduszy UE jak od BGK, ARP i PFR na innowacyjny rozwój firm. Także w kierunku e-handlu.
Powiązany Artykuł
Zakupy online jak loteria. UE wzmocni ochronę konsumentów?
Inicjatywa ma pomóc przedsiębiorcom, którzy do tej pory prowadzili sprzedaż stacjonarną, zaistnieć w internecie i tam rozszerzać swoje kanały sprzedaży.
REKLAMA
Według resortu funduszy i polityki regionalnej projekt odpowiada na potrzeby konsumentów, którzy coraz częściej korzystają z usług e-commerce. Z drugiej strony daje też szansę mikro i małym firmom na rozwój w tym obszarze.
Chodzi m.in.o pokrywanie kosztów niezbędnych przy kredycie na innowacje technologiczne; bony na innowacje, granty na transfer technologii do 200 tys. euro, czy też ruszający fundusz pożyczkowy.
Parterami akcji są liderzy w branży e-handlu – Allegro, OLX oraz Polski Fundusz Rozwoju, który wspiera akcję merytorycznie.
IAR/PAP, MFiPR, PR24, akg
REKLAMA
REKLAMA