X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Wszystko o tarczy antykryzysowej i odmrażaniu branż. Uruchomiono specjalną infolinię

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 15:07
Za pośrednictwem ogólnopolskiej infolinii na temat rozwiązań zawartych w tarczy antykryzysowej przedsiębiorcy i pracownicy mogą uzyskać m.in. informacje o odmrażaniu gospodarki - poinformowało Ministerstwo Rozwoju.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock.com/ hxdbzxy

Jak wskazał resort w komunikacie, pod numerem telefonów 732 122 500 lub 22 484 84 84 można uzyskać informacje na temat rozwiązań zawartych w przygotowanej przez rząd tarczy antykryzysowej, a "po wybraniu na klawiaturze telefonu cyfry "3" konsultanci przekażą też wytyczne dla uruchamianych branż".

kobieta biznes firma 1200.jpg
Kolejny etap odmrażania gospodarki. Zobacz obowiązujące wytyczne

- Ta infolinia jest dla tych, którzy być może nie wiedzą dokładnie, z jakiego wsparcia oferowanego przez państwo mogą skorzystać" - podkreśliła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Przypomniała, że w tarczy antykryzysowej jest wiele mechanizmów i narzędzi, specjalnie przygotowanych i dla przedsiębiorców, i dla pracowników, którzy przez pandemię koronawirusa są w kłopotach.

- Nasi konsultanci są właśnie po to, by służyć pomocą i w prosty sposób wytłumaczyć, co w danej sytuacji przysługuje i co należy zrobić, by tę pomoc otrzymać – podkreśliła.

W ramach e-poradnika MR działa też tzw. chatbot, który wspiera przedsiębiorców szukających porad w zakresie tarczy antykryzysowej. Wirtualnemu doradcy można np. zadać pytanie dot. skorzystania z dofinansowania do pensji pracowników; zmniejszenia kosztów prowadzenia firmy w tym trudnym czasie czy uzyskania świadczenia postojowego, jeśli się jest na umowie cywilnoprawnej czy wytycznych do stosowania przy odmrażaniu biznesu.

telefon shutt-1200.jpg
Alternatywa dla przeciążonej infolinii. Chatbot przekaże porady ws. tarczy antykryzysowej

Kompendium wiedzy i przewodnikiem po narzędziach tarczy jest też - jak zaznaczył resort - strona internetowa >>> CZYTAJ WIĘCEJ Tarcza antykryzysowa

- W jednym miejscu można znaleźć rozwiązania oferowane przez kilkanaście instytucji oraz wnioski online - przypomniało MR. 

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jadwiga Emilewicz zapowiada nowe rozwiązania w ramach tarczy antykryzysowej

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2020 10:40
- W przyszłym tygodniu nowe rozwiązania w ramach tarczy antykryzysowej m.in. dla samorządów, ws. zamówień publicznych, wakacji kredytowych, ochrony spółek przed przejęciami - mówiła wicepremier Jadwiga Emilewicz. - Z szacunków NBP wynika, iż dynamika PKB w br. może być zerowa lub na lekkim plusie - dodała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: działania rządu mają powstrzymać pandemię i uratować miejsca pracy

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 13:40
- Chcemy, żeby przez te bardzo trudne, burzliwe czasy polskie firmy, polscy pracownicy przeszli możliwie bezpiecznie. We współpracy z partnerami społecznymi będziemy robili wszystko, by ocalić jak najwięcej miejsc pracy - mówił premier Mateusz Morawiecki, na wspólnej konferencji z wicepremier i minister rozwoju Jadwigą Emilewicz oraz Marleną Maląg - minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alternatywa dla przeciążonej infolinii. Chatbot przekaże porady ws. tarczy antykryzysowej

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 11:16
Przedsiębiorcy szukający porad i informacji dotyczących tarczy antykryzysowej mogą przez całą dobę, bez oczekiwania na infolinii, korzystać ze specjalnego programu komputerowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny etap odmrażania gospodarki. Zobacz obowiązujące wytyczne

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 06:00
Ministerstwo rozwoju opublikowało wytyczne dla poszczególnych branż w związku ze złagodzeniem obostrzeń wprowadzonych podczas pandemii koronawirusa. Od poniedziałku 4 maja otwarte zostaną niektóre instytucje kultury, galerie handlowe, hotele, gabinety rehabilitacji i sklepy budowlane oraz meblarskie.
rozwiń zwiń