X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Przez pandemię światowa turystyka straci nawet 420 mld euro. W Europie najwięcej kraje z południa

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 12:15
Koronawirus szczególnie mocno uderza w turystykę. Według ekspertów cała branża na świecie może stracić na zamrożeniu podróży od 280 do 420 mld euro, najbardziej poszkodowane w Europie, pod względem liczby utraconych turystów z zagranicy, będą kraje południa.
Audio
  • Florenckie muzea miejskie, w tym Palazo Vecchio nie zostaną otwarte 18 maja, gdy we Włoszech będą się otwierać inne instytucje kultury i sztuki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: RossHelen/Shutterstock.com

Ze studium, którego wnioski opublikowała portugalska agencja Lusa, wynika, że średnio w Europie w całym 2020 r. spodziewany jest co najmniej 39-procentowy spadek liczby odbywanych podróży.

"Jeśli pomiędzy lipcem a sierpniem restrykcje dotyczące podróżowania utrzymają się, to spadek będzie jeszcze większy" - przewidują analitycy brytyjskiej spółki konsultingowej Oxford Economics.

Ile straci branża turystyczna na świecie?

Prognozy powiązanej z ONZ Światowej Organizacja Turystyki (UNWTO) mówią o jeszcze gorszym scenariuszy wpływu epidemii koronawirusa na branżę. Z jej analizy wynika, że w 2020 r. może nastąpić na świecie spadek liczby podróży turystycznych o około 60-80 proc.

turysty 1200.jpg
Światowa Organizacja Turystyki: w tym roku ruch turystyczny mniejszy o kilkadziesiąt procent

 A to oznacza, że straty branży w tym roku mogą sięgnąć od 280 do 420 miliardów euro, przy 20-, 30-proc. zmniejszeniu liczby przyjazdów międzynarodowych, pisze Reuters.

Największy spadek turystów we Włoszech i Hiszpanii – przyjedzie ich mniej o połowę

Pod względem spodziewanego procentowego spadku liczby turystów przewodzą Włochy, gdzie dotrze o 49 proc. mniej urlopowiczów niż w ub.r., a także Hiszpania, gdzie turystów ma być o 42 proc mniej. Według autorów badania przyjedzie tam odpowiednio o 31 mln i 34 mln mniej wczasowiczów.


pap włochy 1200.jpg
Włochy boją się katastrofy w turystyce. Urlopowicze obiorą kurs na Chorwację?

Badanie dowodzi, że do Francji dotrze o 40 proc. mniej osób niż w 2019 r. Oznacza to spadek łącznej grupy turystów o 38 mln. Podobny odsetek, 40 proc., zanotowany zostanie w Portugalii, do której przybędzie o 7 mln mniej urlopowiczów niż w 2019 r.

Hiszpania ogłasza konieczność odbycia kwarantanny przez turystów zagranicznych

We wtorek rząd Hiszpanii ogłosił, że od 15 maja osoby przybywające do tego kraju będą zobowiązane do odbycia obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny. Na podstawie nowej regulacji osoby te będą mogły wychodzić poza miejsce zamieszkania jedynie w pilnych sprawach, do lekarza oraz na zakupy.

PAP, Reuters, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Europejska e-platforma wymiany informacji dotyczących turystyki

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 12:00
Elektroniczna platforma wymiany informacji i przepisów dotyczących turystyki we wszystkich krajach europejskich ma pomóc turystom i osobom, które decydują o wsparciu branży w okresie pandemii. Każde z państw będzie mogło śledzić na bieżąco rozwiązania obowiązujące w innych krajach.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europa przygotowuje się do wyjścia z "gospodarczego syndromu koronawirusa"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 16:55
Polska oraz inne kraje Europy przygotowują się do "odmrażania" swoich gospodarek. W pierwszej kolejności ruszają obiekty handlowe oraz niektóre usługi, np. fryzjerskie czy gastronomiczne, budowlane, do produkcji przymierzają się fabryki samochodów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystko o tarczy antykryzysowej i odmrażaniu branż. Uruchomiono specjalną infolinię

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 15:07
Za pośrednictwem ogólnopolskiej infolinii na temat rozwiązań zawartych w tarczy antykryzysowej przedsiębiorcy i pracownicy mogą uzyskać m.in. informacje o odmrażaniu gospodarki - poinformowało Ministerstwo Rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister rozwoju: to będą inne wakacje. Dalekie podróże raczej nierealne

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 07:55
Szukamy rozwiązań i obecnie rozważamy umożliwienie wyjazdów do państw Grupy Wyszehradzkiej, czyli Czech, Słowacji i Węgier. Ryzyko zachorowania nie jest tam dziś tak duże jak na zachodzie Europy czy w Stanach Zjednoczonych – powiedział "Rzeczpospolitej" wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.
rozwiń zwiń