X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Po dwóch miesiącach przerwy parkiet amerykańskiej giełdy znowu otwarty

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 19:56
Po dwumiesięcznej przerwie handel akcjami na Wall Street odbywa się przy zastosowaniu szczególnych środków ostrożności spowodowanych koronawirusem. Ceny akcji poszły wyraźnie w górę.
Audio
  • Parkiet na nowojorskiej giełdzie otwarty. Marek Wałkuski/IAR
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: PAP/EPA/JUSTIN LANE

Parkiet na Wall Street został zamknięty 23 marca. Od tego czasu handel odbywał się wyłącznie drogą elektroniczną. Dziś ponownie rozległ się słynny dzwonek. Uruchomił go gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo, który miał na twarzy niebieską maseczkę medyczną.

Zgodnie z nowymi regulacjami na parkiecie może na razie przebywać tylko jedna czwarta maklerów. Ich stanowiska oddzielono przezroczystym pleksiglasem.

NYSE wall street giełda free shutterstock 1200.jpg
Koronawirus trzęsie światową gospodarką. MFW: potrzeba globalnej akcji pomocowej

Nie mogą oni dojeżdżać do pracy środkami komunikacji miejskiej, a przy wejściu do budynku mierzona jest im temperatura. Maklerzy musieli też podpisać oświadczenia, że w razie infekcji koronawirusem nie będą się domagać odszkodowania.

>>> CZYTAJ TAKŻE Bardzo trudny tydzień na giełdach. Koronawirus wpływa na nastroje inwestorów

Zdaniem dyrektor nowojorskiej giełdy Stacey Cunningham - otwarcie parkietu jest ważnym krokiem w procesie odmrażania amerykańskiej gospodarki. W pierwszych godzinach handlu wskaźnik Dow Jones wzrósł o ponad 2 procent.

IAR, PR24, akg

Czytaj także

Koronawirus: giełdy reagują przeceną akcji. Tracą waluty rynków wschodzących

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 14:30
Światowy wzrost gospodarczy na skutek koronawirusa i jego rozprzestrzeniania się może znacznie zahamować, a perspektywa zastoju gospodarczego jest realna. Widać to choćby po tym, jak reagują od kilku dni giełdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krach na Wall Street. To była najgorsza sesja amerykańskiej giełdy od lat

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 08:30
Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła potężne spadki. Trzy główne indeksy straciły ponad 7 proc., a Dow Jones Industrial zniżkował aż o 2000 pkt, co oznacza, że był to dla tego indeksu najgorszy dzień na rynkach od grudnia 2008 roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bardzo trudny tydzień na giełdach. Koronawirus wpływa na nastroje inwestorów

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 12:35
Trwa krach na globalnych rynkach. Obawy o wpływ koronawirusa na globalną gospodarkę obciążają nastroje inwestycyjne – ocenia Biuro Maklerskie Alior Banku. Zdaniem Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska rynkową panikę widać także na rynku walutowym, gdzie umacnia się dolar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus trzęsie światową gospodarką. MFW: potrzeba globalnej akcji pomocowej

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 16:30
- Skutki epidemii Covid-19 coraz bardziej zagrażają globalnej gospodarce. Koncerny samochodowe zawieszają produkcję, linie lotnicze redukują personel, a MFW apeluje o podjęcie takich kroków jak w latach kryzysu finansowego - piszą agencje.
rozwiń zwiń