X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Dopłaty bezpośrednie. Dziś upływa termin składania wniosków

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 14:40
15 czerwca jest ostatnim dniem, kiedy rolnicy mogą złożyć wnioski o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW na rok 2020 - przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dziś biura Agencji są otwarte dłużej.
Audio
  • W związku z kończącym się naborem Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłuża pracę biur powiatowych w całym kraju. Agnieszka Jasik/IAR
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

W poniedziałek 15 czerwca, wnioski o dopłaty będą przyjmowane do godziny 22.

uprawa rolnik rolnictwo koszta 1200.jpg
Pieniądze z UE na rozwój polskiej wsi w latach 2021-2027

Agencja zapewnia, że rolnicy, którzy odwiedzą jej biura, mogą liczyć na merytoryczne wsparcie pracowników ARiMR przy wypełnianiu wniosku.

Agencja poinformowała, że do 10 czerwca br. rolnicy złożyli blisko 1,2 mln wniosków o płatności bezpośrednie i obszarowe.

wieś, rolnictwo.jpg
Eksperci Rządów Pieniądza: unijna polityka rolna to nie tylko dopłaty bezpośrednie

Wnioski można też składać przez aplikację eWniosekPlus, jak i w wersji papierowej. Można je również złożyć poprzez platformę ePUAP, przesłać tradycyjną pocztą lub pozostawić w udostępnionej wrzutni na dokumenty.

Agencja dodała, że wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus będzie można składać również po 15 czerwca 2020 r.

- Jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia (ostateczny termin ich przyjmowania upływa 10 lipca 2020 r.), należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1 proc. - przypomniano.

- Wydłużenie terminu składania wniosków umożliwiło zawarcie w nich wiarygodnych danych, dotyczących zmian w zasiewach, które zostały  spowodowane niekorzystnymi warunkami pogodowymi - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marian Sikora – przewodniczący rady Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych. 

PR1/IAR/PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksperci Rządów Pieniądza: unijna polityka rolna to nie tylko dopłaty bezpośrednie

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 14:11
- Polskie rolnictwo będzie tematem kluczowym w dyskusjach podczas negocjacji unijnego budżetu. Wynika to przede wszystkim z dysproporcji jakie istnieją w dopłatach pomiędzy państwami takimi jak Polska, a krajami zachodniej Europy – powiedział  prof. Dariusz Tworzydło z Uniwersytetu Warszawskiego gość programu Rządy Pieniądza. - Pamiętajmy o tym, że wspólna polityka rolna to nie tylko opłaty bezpośrednie, które budzą wiele emocji i często są utożsamiane z pomocą socjalną (…). – zauważył  Mariusz Adamiak analityk banku PKO BP , drugi gość Rządów Pieniądza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pieniądze z UE na rozwój polskiej wsi w latach 2021-2027

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 13:00
Rada Ministrów przyjęła we wtorek założenia "Programowania Rozwoju Obszarów Wiejskich ze Środków Europejskich na lata 2021-2027". Projekt przygotowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Resort rolnictwa: więcej czasu na składanie wniosków o dopłaty bezpośrednie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 18:30
- Jeżeli domagają się tego rolnicy, termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie będzie przedłużony o miesiąc, do 15 czerwca - zapowiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budżet UE: 2 mld euro więcej dla polskich rolników

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 18:37
Mimo dodatkowych miliardów euro, które UE ma przeznaczyć na odbudowę gospodarczą po pandemii koronawirusa, nowy wieloletni budżet UE na rolnictwo będzie mniejszy niż w latach 2014-20. Tyle że cięcia nie obejmą polskich rolników - ci otrzymają na rozwój obszarów wiejskich o 2 mld euro więcej.
rozwiń zwiń