X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. W tle plenerowa lekcja historii o powstaniu warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 18:30
W Warszawie rozpoczął się Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Hasłem przewodnim jest "Warszawskie Powstanie wśród nas pozostanie". Zjazd potrwa do 2 sierpnia. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Andrzej Duda.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Pierwotne zjazd miał odbyć się w czerwcu w Głogowie, jednak pandemia pokrzyżowała te plany.

- Bardzo zależało nam na ukazaniu potencjału tego miasta, m.in. jego zabytków i walorów sportowo-rekreacyjnych, a przede wszystkim gościnności jego mieszkańców. Dlatego też w porozumieniu z władzami miasta, planowany Zjazd Dużych Rodzin w Głogowie został przełożony na przyszły rok - tłumaczą organizatorzy spotkania, czyli Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus".

family-286229_1280_1.jpg
Blisko 990 tysięcy rodzin wielodzietnych korzysta z Karty Dużej Rodziny

Pierwszy raz "Plenerowy"

Sytuacja wymusiła zmianę formuły spotkania, dlatego impreza została zorganizowana w Warszawie, w czasie – jak podkreślają organizatorzy – "kiedy myśli Polaków kierują się ku upamiętnieniu bohaterskiego zrywu warszawiaków w 1944 roku". Zjazd stał się więc okazją do uczestniczenia w obchodach 76. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

Poza tym, VIII Zjazd zmienił swoją nazwę na Plenerowy, gdyż większość aktywności rodzinnych odbywa się na świeżym powietrzu, w większym rozproszeniu i mniejszych grupach. Wynika to po części z wyjątkowej sytuacji spowodowanej pandemią.

Partnerem Głównym Zjazdu została Fundacja KGHM Polska Miedź, natomiast Orlen został Partnerem Strategicznym. Merytorycznie spotkanie będą wspierać Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Pamięć o bohaterach

Jednym z głównych założeń organizatorów jest przeprowadzenie swoistej plenerowej lekcji historii, której kwintesencją będzie udział w obchodach rocznicy powstania warszawskiego. W sobotę od rana w planach są ścieżki edukacyjne śladami powstania, czyli wędrówki śladami powstańców w godzinie "W", co pozwoli lepiej zrozumieć i przekazać przyszłym pokoleniom pamięć o bohaterach, o wolności i bezpiecznym domu, o który walczyli.

Wieczorem odbędzie się msza trydencka w intencji uczestników powstania warszawskiego oraz spotkanie ze świadkiem Powstania. Po tym wydarzeniu uczestnicy Zjazdu wysłuchają piosenek powstańczych na podstawie wspomnień sanitariuszki powstania warszawskiego. Z kolei w niedzielne południe wszyscy uczestnicy Plenerowego VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin zrobią sobie wspólne zdjęcie pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego.

1200_rodzina_shutterstock.jpg
Wakacje z Kartą Dużej Rodziny. Bogaty system zniżek w tysiącach lokalizacji

Zaczęło się od samorządów

Warto przypomnieć, że Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" od samego początku swojej działalności starał się o wprowadzenie w Polsce Kart Dużej Rodziny. Początkowo – gdy nie było szans na wprowadzenie Karty ogólnopolskiej – działania skoncentrowano wokół samorządów.

Szybko pozyskano pierwsze miasta, które zdecydowały się na taki krok. Pod koniec 2012 roku w całej Polsce było już ponad 100 miast, które – pod różnymi nazwami – wprowadziły swoje karty. I wówczas ideą zainteresował się rząd. Dzisiaj podstawę całego systemu stanowi Ustawa z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny.

Dla rodzin wielodzietnych karty są formą ułatwienia życia, pozostawienia w budżetach rodzin pewnej sumy pieniędzy, poprzez zniżki i nieodpłatne udostępnienie niektórych usług (na przykład wejścia do parków narodowych). Niezwykle istotną rolą Karty jest przeciwdziałanie wykluczeniu rodzin mających liczne potomstwo przez obniżenie kosztów uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, rozrywkowych, w życiu sportowym.

PolskieRadio24.pl/DoS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elektroniczna Karta Dużej Rodziny. Co zrobić, by otrzymać ją za darmo?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 07:40
Posiadacze Karty Dużej Rodziny, o którą wnioskowali przed 1 stycznia ubiegłego roku, mogą uzyskać drugą, elektroniczną formę tej Karty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karta Dużej Rodziny

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 23:57
Z Karty Dużej Rodziny korzysta ponad 3 mln osób z ponad 900 tys. rodzin wielodzietnych. Rozpoczynają się ferie zimowe. Karta Dużej Rodziny sprawi, że rodziny z co najmniej trójką dzieci będą mogły zaplanować tańszy wypoczynek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powiększyła się lista partnerów Karty Dużej Rodziny

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 02:00
Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Barbara Socha poinformowała, że podpisano kolejną umowę w tej sprawie. Tym razem z producentem obuwia dziecięcego Bartek S.A.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blisko 990 tysięcy rodzin wielodzietnych korzysta z Karty Dużej Rodziny

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 10:49
Karta to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Do programu dołączyło ponad 7200 firm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje z Kartą Dużej Rodziny. Bogaty system zniżek w tysiącach lokalizacji

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 03:05
7 tysięcy partnerów w 27 tysiącach lokalizacji oferuje zniżki w ramach Karty Dużej Rodziny - przekazał resort rodziny, pracy i polityki społecznej. Wiceszefowa ministerstwa Barbara Socha podkreśla, że niższe ceny obejmują też przejazdy kolejowe, zakup żywności, książek, kosmetyków, ubrań czy paliwa.
rozwiń zwiń