X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

MF: bez zmian oprocentowania wrześniowych obligacji

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 17:09
Oprocentowanie obligacji oszczędnościowych we wrześniu pozostaje bez zmian i będzie preferencyjne w stosunku do obligacji hurtowych - poinformowało Ministerstwo Finansów.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock

MF podało, że oprocentowanie obligacji stałoprocentowych 3-miesięcznych wynosi 0,5 proc. w skali roku, a 2-letnich papierów skarbowych 1 proc.; pozostałe papiery w pierwszym okresie odsetkowym oprocentowane są odpowiednio: 1,1 proc. dla 3-latek, 1,3 proc. dla 4-latek oraz 1,7 proc. dla 10-latek.

shutterstock_ministerstwo finansów 1200.jpg
Obligacje nadal rozchwytywane przez Polaków. Ekspert: możliwe cięcie oprocentowania

- 6- i 12-letnie obligacje rodzinne przeznaczone dla beneficjentów programu +Rodzina 500 plus+ oprocentowane są odpowiednio 1,5 proc. i 2 proc. w pierwszym roku oszczędzania" - czytamy w komunikacie.

Resort utrzymuje oprocentowanie na tym poziomie od maja 2020 roku.

- Oprocentowanie obligacji oszczędnościowych we wrześniu pozostaje bez zmian i będzie preferencyjne w stosunku do obligacji hurtowych - skomentował podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Piotr Nowak.

- Obligacje skarbowe, w pełni gwarantowane przez Skarb Państwa, to najbezpieczniejszy sposób oszczędzania, bez limitów kwotowych, z elastycznym dostępem do zgromadzonych środków. Wszystkie obligacje oszczędnościowe można kupić przez internet, bezpiecznie i wygodnie – dodał.

oprocentowanie free 663.jpg
Atrakcyjne oprocentowanie i gwarancje Skarbu Państwa. Nie maleje popyt na obligacje

Resort poinformował, że oprocentowanie obligacji rodzinnych ulega zmianie co roku i jest wyliczane na podstawie sumy wskaźnika inflacji z ostatnich 12 miesięcy oraz preferencyjnej marży, wynoszącej 1,25 proc. dla obligacji 6-letnich oraz 1,5 proc. dla 12-letnich.

Według MF oprocentowanie obligacji 3-letnich wyliczane jest co pół roku w oparciu o wartość sześciomiesięcznej stopy procentowej WIBOR6M, po której banki pożyczają sobie pieniądze, a w przypadku obligacji 4-letnich oprocentowanie ulega zmianie co roku i jest wyliczane na podstawie sumy wskaźnika inflacji z ostatnich 12 miesięcy oraz marży utrzymanej na poziomie 0,75 proc.

MF poinformował, że ten sam mechanizm zmiany oprocentowania obowiązuje również dla obligacji 10-letnich, jednak wyższa jest wysokość marży, która wynosi 1 proc.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Atrakcyjne oprocentowanie i gwarancje Skarbu Państwa. Nie maleje popyt na obligacje

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 15:15
Ze sprzedanych w czerwcu obligacji oszczędnościowych o łącznej wartości 1 mld 251 mln zł, największą popularnością cieszyły się obligacje 3-miesięczne, na które nabywcy indywidualni przeznaczyli 43 proc. środków - poinformował resort finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obligacje nadal rozchwytywane przez Polaków. Ekspert: możliwe cięcie oprocentowania

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 11:20
Ponad 90 proc. sprzedawanych przez ministra finansów obligacji najpewniej nie uchroni oszczędności przed inflacją. Możliwe, że wzrost popytu na te papiery wartościowe skusi resort finansów do cięcia ich oprocentowania - ocenił Bartosz Turek, analityk HRE Investments.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MF: bez odsetek od właścicieli obligacji o ujemnym oprocentowaniu

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 17:43
Właściciele obligacji skarbowych, których oprocentowanie spadnie poniżej zera, nie będą musieli płacić odsetek Skarbowi Państwa - podało Ministerstwo Finansów. Jednak posiadacze takich obligacji nie będą też sami mogli liczyć na odsetki.
rozwiń zwiń