X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Wszyscy, którzy mogą, muszą pracować zdalnie", apeluje premier i zapowiada zmiany w Tarczy Finansowej

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 17:05
- Wszyscy urzędnicy administracji publicznej, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie, muszą pracować zdalnie przez najbliższe dwa tygodnie z możliwością przedłużenia - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej. Zapowiedział również ochronę miejsc pracy oraz ochronę przedsiębiorców przed upadłością.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Jelena Zelen

- Mamy prostą dyrektywę dla administracji publicznej - wszyscy, którzy mogą, muszą pracować zdalnie - powiedział szef rządu i zaapelował również do przedsiębiorców i do dyrektorów firm, by pracowali zdalnie.

Posłuchaj
00:26 10713636_1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do administracji publicznej i przedsiębiorców o pracę zdalną. (IAR)
biznes 1200 shutterstock.jpg
Dotacje, zwolnienie ze składek ZUS, postojowe. Premier przedstawił Tarczę Branżową

Mateusz Morawiecki pytany podczas spotkania z dziennikarzami o kolejne tarcze chroniące przedsiębiorców przed skutkami pandemii odparł: "konstruujemy teraz tarczę branżową, dla restauracji, dla siłowni, dla branży fitness, dla turystyki, ale będziemy zmieniać też tarczę finansową".

Wyjdziemy naprzeciw przedsiębiorcom

- Dla tych przedsiębiorców, którzy potrafią wykazać, a przecież to jest bardzo proste do pokazania poprzez obroty, że ze względu na drugą falę, z którą się spotykamy, te poprzednie warunki, po prostu nie są możliwe do spełniania, na pewno wyjdziemy im naprzeciw, ponieważ dla mnie najwyższym dobrem - w zakresie życia gospodarczego - jest ochrona miejsc pracy i ochrona przedsiębiorców przed upadłością - powiedział premier.

Szef rządu przyznał, że zdaje sobie sprawę, że depozyty, jakie firmy posiadają na swoich kontach, z miesiąca na miesiąc maleją.

Zapowiedź wsparcia dla handlujących kwiatami i zniczami

Premier podkreślił, że "chcemy dotrzeć do początku przyszłego roku, do czasu kiedy ta szczepionka będzie w końcu dostępna, będzie stosowana". Dodał, że ma nadzieję, iż wtedy, zarówno gospodarka światowa, europejska, jak i Polska, szybko się odbiją.

Premier poinformował również, że kolejne obostrzenia dla firm mogą być wprowadzone w ciągu paru dni, na początku listopada, "jeśli przyrost zakażeń koronawirusem będzie następował w trybie bliskim wykładniczego".

Posłuchaj
00:23 10713636_2.mp3 Premier Mateusz Morawiecki wezwał też przedsiębiorców i dyrektorów firm, by tak zorganizowali pracę, by ograniczyć przemieszczanie się ludzi. (IAR) 

- Jeżeli ten przyrost będzie widoczny i bardzo bliski wykładniczego, to będziemy musieli wdrażać kolejne rozwiązania za kilka dni - sprecyzował szef rządu. Przypomniał, że obecnie rząd wydłuża obowiązujące obostrzenia epidemiczne w cyklu dwutygodniowym.

1200_cmentarz_shutterstock.jpg
Dzień Wszystkich Świętych. Premier: od soboty do poniedziałku cmentarze zamknięte

- Podobnie jak wiosną na razie kierujemy się cyklem dwutygodniowym i przedłużamy te obostrzenia, w rozporządzeniach jest to dokładnie określone - powiedział.

Premier zaznaczył, że rząd stara się iść "drogą środka", aby nie wygasić gospodarki. Premier zaznaczył, że odmrażanie zamkniętych obecnie branż nastąpić może najwcześniej pod koniec listopada.

- Grudzień, mam nadzieję przed Świętami, może nawet w końcu listopada, jeśli scenariusz będzie dobry, będziemy odmrażać te niektóre branże, które są dzisiaj zamknięte, a w styczniu może już pojawić się szczepionka - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

IAR/PAP, PR24, akg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dotacje, zwolnienie ze składek ZUS, postojowe. Premier przedstawił Tarczę Branżową

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 10:00
- Zwolnienie ze składki ZUS za listopad, wypłaty postojowego, bezzwrotne dotacje w wysokości 5 tys. zł, zwolnienie z opłaty targowej za cały 2021 rok - to elementy wsparcia dla przedsiębiorców dotkniętych obostrzeniami związanymi z epidemią, przedstawione przez premiera Mateusza Morawieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier apeluje do protestujących: niech gniew skupia się na politykach

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 12:29
Zakończyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie kończy się budowa szpitala tymczasowego dla zakażonych koronawirusem. Premier zaapelował podczas swojego wystąpienia do protestujących przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. - Niech gniew skupia się na mnie, na politykach, a nie tych, których może dotknąć zagrożenie zarażeniem, np. na osobach starszych - powiedział.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień Wszystkich Świętych. Premier: od soboty do poniedziałku cmentarze zamknięte

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 16:20
- W najbliższą sobotę, niedzielę 1 listopada i w poniedziałek zamknięte będą cmentarze - poinformował premier Mateusz Morawiecki. - Nie chcemy doprowadzić do tego, że na cmentarzach i w komunikacji publicznej będzie się gromadzić dużo ludzi - podkreślił szef rządu. W piątek wieczorem rozporządzenie w tej sprawie opublikowano w Dzienniku Ustaw.
rozwiń zwiń