X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ponad 40 tys. firm złożyło wnioski w ramach tarczy branżowej

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 11:34
Z instrumentów tarczy branżowej korzysta już i złożyło wnioski ponad 40 tys. przedsiębiorców - poinformowała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Twitter/AndrzejDuda2020, shutterstock/UfaBizPhoto

Jak mówiła wiceszefowa MRPiT na antenie TVP Info, ruszyły bezpłatne szkolenia online dla przedsiębiorców, by mogli zdobywać informacje kiedy, jak i w jakim zakresie będą mogli z tej pomocy korzystać.

Na kontach firm handlowych, budowlanych i przemysłowych jest już ponad 172 mld zł

Odnosząc się do pomocy z tarczy branżowej i tarczy finansowej PFR 2.0 Semeniuk wskazała, że "na ten moment" na kontach przedsiębiorców są 172 mld zł.

- Z czego ponad 30 proc. było kierowane do handlu, ponad 20 proc. do przemysłu i ok. 15 proc. do sektora budowlanego - wymieniła.

Wnioski o wsparcie z tarczy branżowej złożyło ponad 40 tys. przedsiębiorców

- Z niektórych instrumentów tarczy branżowej korzysta już i złożyło wnioski ponad 40 tys. przedsiębiorców - powiedziała Semeniuk. Według niej oznacza to, że te "instrumenty i narzędzia zostały dobrze dostosowane i dopasowane do potrzeb przedsiębiorców"

Semeniuk przypomniała, że przedsiębiorcy korzystają z tarczy branżowej od 19 grudnia 2020 r. "To ok. 4 mld zł i ok. 40 kodów PKD związanych ze spadkiem obrotów gospodarczych" - podkreśliła.

Tarcza branżowa to pakiet pomocowy dla przedsiębiorców z najbardziej zagrożonych z powodu pandemii sektorów - m.in. gastronomicznego, turystycznego, sprzedaży detalicznej.


przedsiębiorcy 1200 glow.jpg
Na jakie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy i pracownicy w ramach tarcz kryzysowych i finansowych?

Tarcza branżowa: zwolnienie z ZUS, postojowe, dofinansowanie miejsca pracy

W jej ramach można skorzystać ze zwolnienia z ZUS, dodatkowego świadczenia postojowego, tzw. małej dotacji do 5 tys. zł, czy dofinansowania miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na poziomie 2 tys. zł w przeliczeniu na cały etat - zarówno dla osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, jak i ozusowanego zlecenia.

Przewidziano też rekompensaty dla gmin w związku z utraconymi dochodami z tytułu opłaty targowej.

35 mld zł w ramach tarczy finansowej

Tzw. tarczę finansową PFR 2.0 rząd ogłosił jesienią 2020 r. Program o wartości do 35 mld zł jest kontynuacją, z pewnymi modyfikacjami, programów dla dużych firm, mikrofirm oraz sektora MŚP ogłoszonych podczas pierwszej fali pandemii.


shutterstock tarcza finansowa free 1200.jpg
Rząd zajmie się we wtorek Tarczą Finansową 2.0. Jej budżet to 13 mld zł

Jego głównym celem jest pomoc przedsiębiorcom w utrzymaniu płynności i stabilności finansowej poprzez udostępnianie im finansowania na preferencyjnych warunkach, a także ochrona miejsc pracy.

Wnioski o wsparcie będzie można składać w 18 bankach za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Subwencje będą wypłacane od 15 stycznia do 28 lutego.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pakiet pomocowy dla przedsiębiorców. Zobacz, kogo obejmie wsparcie i kiedy będzie dostępne

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 10:37
Zwolnienie z ZUS, postojowe, dopłaty do wynagrodzeń i mikrodotacje na podstawie przepisów zawartych w tarczy branżowej będą wypłacane na podstawie rozporządzenia - poinformował wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy. Dodał, że oznacza to szybsze uruchamianie pomocy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za imprezy odwołane z powodu pandemii zwrócono turystom już 85 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 09:00
Wypłaty z Turystycznego Funduszu Zwrotów za odwołane z powodu epidemii wycieczki przekroczyły 85 mln zł – poinformował Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Fundusz szacuje, że w najbliższych dniach wypłaty przekroczą 90 mln zł, a do końca roku ok. 120 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza Tarcza finansowa 2.0. Obejmie ona 38 branż najbardziej dotkniętych pandemią

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 14:23
Polski Fundusz Rozwoju rusza z kolejnym wsparciem dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami koronawirusa.  Jak zapowiada wiceprezes PFR Bartosz Marczuk, środki z Tarczy Finansowej 2.0 zaczną docierać do firm w ciągu dwóch tygodni, 4 stycznia ruszają szkolenia on-line, dotyczące zasad i trybu pozyskania pomocy.
rozwiń zwiń