X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polecone wkrótce bez znaczka. Zobacz, co się zmieni w wysyłce listów

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 16:40
Tylko do końca kwietnia wysyłka listów poleconych będzie możliwa z opłatą w postaci tradycyjnych znaczków pocztowych - poinformowała Poczta Polska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Grand Warszawski/Shutterstock

Od 1 maja br. na listach poleconych krajowych i zagranicznych w miejscu dotychczas zarezerwowanym dla znaczka pocztowego, umieszczona zostanie nowa nalepka "R", na której wpisana będzie kwota należnej opłaty za przesyłkę.

Rozwiązanie to - jak czytamy - przygotowano by uprościć zasady nadawania korespondencji poleconej, ustandaryzować formy opłaty za wszystkie przesyłki rejestrowane i przyspieszyć proces obsługi klientów w placówkach pocztowych. Tradycyjne znaczki pocztowe pozostaną w obiegu jako forma opłaty wyłącznie za wysyłkę listów nierejestrowanych, czyli tzw. "zwykłych".

W informacji wskazano, że listy polecone stanowią 1/3 przesyłek całej korespondencji listowej. Zaznaczono, że dla klientów umownych, Poczta Polska od dawna udostępnia opcję wysyłki korespondencji bez znaczka, co usprawnia proces logistyczny związany z przygotowaniem i wysyłką takiej korespondencji.

poczta skrzynka pxhere UA.jpg
Poczta Polska stawia na usługi kurierskie i rozszerza współpracę z Amazonem

Przypomniano, że listy polecone są przesyłkami rejestrowanymi na etapie nadania i doręczenia. Klienci mają do dyspozycji dwie formuły wysyłki korespondencji poleconej: priorytetową – z przewidywanym terminem realizacji usługi w następnym dniu roboczym po dniu nadania (pod warunkiem nadania listu do godziny 15:00) oraz ekonomiczną – z przewidywanym terminem realizacji usługi w ciągu 3 dni roboczych, po dniu nadania. Dodatkowo klienci mogą skorzystać z opcji potwierdzenia odbioru w formie papierowej lub dla sądów i innych klientów umownych - elektronicznej.

Zaznaczono, że Poczta Polska, jako narodowy propagator filatelistyki, nadal będzie wydawać znaczki dla hobbystów.

PAP, PR24, akg

Czytaj także

Poczta Polska stawia na usługi kurierskie i rozszerza współpracę z Amazonem

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 13:40
Uruchomienie polskiej wersji Amazona wiąże się z rozszerzeniem współpracy Poczty Polskiej z platformą i jest szansą na znaczące zwiększenie wolumenu obsługiwanych przez spółkę paczek. Do 2024 r. Poczta chce podwoić przychody z usług kurierskich - poinformowała w środę spółka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Listy polecone bez znaczków. Poczta Polska zmienia zasady nadawania przesyłek rejestrowanych

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 11:11
Od 1 maja listy polecone będą bez znaczków – poinformowała Poczta Polska. Zastąpią je nalepki z kodem kreskowym, które przy nadawaniu takiej korespondencji zostaną umieszczone na przesyłce w polu opłaty pocztowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa strategia Poczty Polskiej. Dynamiczny rozwój i koncentracja na potrzebach klientów

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 08:35
Poczta Polska z konsekwencją realizuje nowo przyjętą strategię skupiającą się na usługach kurierskich, cyfrowych i logistycznych. Coraz więcej globalnych firm chce korzystać z usług Poczty, widząc w niej dobrego partnera do obsługi klientów i rozwoju swojego biznesu.  
rozwiń zwiń