X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Eksperci Pekao: do umiarkowanych podwyżek stóp proc. może dojść już w 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 18:01
Rada Polityki Pieniężnej oczekuje dalszego wzrostu inflacji, jednak nie wydaje się zaniepokojona presją na szybszy wzrost cen - ocenia Bank Pekao. W środę RPP pozostawiła stopy procentowe bez zmian.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Andrzej Rostek / shutterstock.com

Jak wskazują w komentarzu eksperci Pekao, w ocenie Rady wzrost inflacji w marcu był w głównej mierze generowany przez czynniki pozostające poza wpływem polityki pieniężnej, jak wyższe cen ropy naftowej na świecie, droższy prąd, podwyżki opłat za śmieci.

ceny1200.jpg
Eksperci: wartość złotego spada, przed nami wzrost inflacji

Jak piszą analitycy banku, zdaniem decydentów postęp szczepień i wygasanie pandemii ograniczą proinflacyjny wpływ czynników podażowych, podnoszących koszty działania przedsiębiorstw. - RPP spodziewa się także mniejszej niż przed pandemią presji płacowej - oceniają analitycy Pekao.

Zwracają uwagę na to, że rynek wycenia obecnie, iż do umiarkowanych podwyżek stóp może dojść już w 2022 r.

- Spodziewamy się, że prezes będzie tradycyjnie tonował nastroje i studził oczekiwania na zacieśnienie polityki pieniężnej. Rada nadal bardziej koncentruje się na wsparciu wzrostu gospodarczego, tłumionego przez pandemię, niż ograniczaniu inflacji - ocenili eksperci banku.

PAP, PR24, akg

Czytaj także

Eksperci: niskie stopy procentowe to właściwe rozwiązanie na czas niepewności gospodarczej

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 12:00
Decyzja RPP, która utrzymała stopy procentowe na niezmienionym poziomie była spodziewana i słuszna. Odbicie gospodarki zależeć będzie zarówno od ilości pieniądza dostępnego na rynku, jak i od stopnia otwarcia gospodarki, a przede wszystkim od konsekwentnej realizacji planu jej odbudowy – mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Marian Szołucha z Instytutu Prawa Gospodarczego oraz Marcin Roszkowski z Instytutu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: wartość złotego spada, przed nami wzrost inflacji

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 12:15
Wszystko wskazuje na to, że za chwilę zanotujemy najniższą w historii wartość złotego wobec euro. Musi to skutkować rosnącą inflacją, która raczej przekroczy 3,5 proc. Stracą importerzy i nabywcy, zyskają eksporterzy. Na rynku jest zbyt dużo pieniądza, a zachęty do większej konsumpcji w dobie powtarzających się lock downów nie mogą przynieść oczekiwanych efektów. Kredyt jest tani, ale zaciągając go trzeba być ostrożnym i analizować np. pewność zatrudnienia – mówili goście "Rządów Pieniądza": Monika Kurtek z Banku Pocztowego i Marcin Roszkowski z Instytutu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oprocentowanie lokat i kredytów złotowych bez zmian. RPP utrzymała stopy procentowe

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 14:46
Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. Referencyjna stopa nadal wynosi 0,10 proc. w skali rocznej - podał NBP.
rozwiń zwiń