X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wsparcie dla innowacyjnych firm z Funduszy Norweskich. Podpisano pierwsze umowy

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 16:32
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości podpisała pięć pierwszych umów z beneficjentami tegorocznej edycji konkursu w programie "Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje". Do firm trafi prawie 17,5 miliona złotych pochodzących Funduszy Norweskich.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Wiceprezes PARP Marcin Czyża wyjaśnił, że są to środki przeznaczone dla małych i średnich firm, które mają szanse wprowadzić innowacje w trzech obszarach - technologiach przyjaznych środowisku, wód śródlądowych lub morskich, a także poprawiających jakość życia.


Posłuchaj
00:24 11123872_1.mp3 Wiceprezes PARP Marcin Czyża o umowach w ramach programu „Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje”. (IAR)

 

- Pozytywnie oceniliśmy 104 projekty na łączną sumę 73 milionów euro. Te pieniądze już zaczną niedługo napływać do polskich przedsiębiorców w tym trudnym jeszcze pandemicznym okresie. Mamy nadzieję, że pomogą one gospodarce - powiedział Marcina Czyża z PARP.

shutterstock_1200-innowacje.jpg
"Coraz większa skuteczność wdrażania takich projektów". Dr inż. Kamieniecki o innowacyjności w Polsce

Partnerem PARP w realizacji programu jest norweska agencja ds. innowacji - Innovation Norway. Jej przedstawiciel (Programme Officer) Konrad Konieczny wytłumaczył, że od lat cieszy się on dużym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców z uwagi na szeroki obszar tematyczny.

- Nie ogranicza zakresu realizowanych projektów, więc w dużej mierze jeżeli ktoś zgłosił się z dobrym pomysłem, innowacyjnym, który rozwija jakieś nowe usługi lub produkty, na przykład w obszarze środowisko zmniejszającym emisję CO2, to miał dużą szansę na otrzymanie dofinansowania - wskazał Konrad Konieczny z Innovation Norway.

Jedną z firm, która otrzyma wsparcie jest WTW Poland, która produkuje turbiny i wyposażenie dla małych elektrowni wodnych. Większość produktów eksportuje na rynek europejski. Wiceprezes WTW Poland Mateusz Wiszniewski powiedział, że fundusze pozwolą przedsiębiorstwu opracować nowy typ turbiny.

Posłuchaj
00:25 11123872_3.mp3 Jedną z firm, która otrzyma wsparcie jest WTW Poland, która produkuje turbiny i wyposażenie dla małych elektrowni wodnych. Mówi Wiceprezes firmy Mateusz Wiszniewski. (IAR)

 

- Będzie mogła pracować na wyższych spadach - od 12 do 24 metrów. Takie obiekty głównie będziemy realizować za granicą - mówił Mateusz Wiszniewski. Dodał, że spółka planuje również wejść na rynek w Kazachstanie i Uzbekistanie.

Z uwagi na pandemię dwie z pięciu umów zostały dziś podpisane elektronicznie. Pozostałe 99 PARP podpisze z beneficjentami do końca tego roku.

W ponad 90 procentach środki w programie pochodzą z Norwegii, a w pozostałej części z Islandii, Lichtensteinu, czyli państw należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

IAR, PR24, akg

Czytaj także

"Coraz większa skuteczność wdrażania takich projektów". Dr inż. Kamieniecki o innowacyjności w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 22:00
- Sytuacja zmienia się krok po kroku. Poprawa w tej kwestii jest widoczna z jednej strony po nakładach, które są kierowane na rozwijanie projektów B+R, a z drugiej strony, po skuteczności ich wdrażania, komercjalizacji i potem rozpowszechnianiu szeroko dostępności tych projektów na rynku - powiedział w Polskim Radiu 24 dr inż. Wojciech Kamieniecki, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Innowacje muszą być wspierane rozwiązaniami podatkowymi". Resort finansów wprowadza system ulg

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 07:09
- Resortowi finansów zależy na tym, aby innowacyjne decyzje firm były wspierane narzędziami podatkowymi, żeby inwestycje i wydatki z tym związane były dla firm tańsze i łatwiejsze w realizacji - poinformował podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Online wiceminister finansów Jan Sarnowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gowin: szansą na dalszy rozwój gospodarczy Polski są innowacyjne przedsięwzięcia

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 17:52
Wicepremier Jarosław Gowin powiedział, że wyniki ekonomiczne polskiej gospodarki są bardzo dobre, lepsze niż nawet przed pandemią. - Nie możemy się jednak zatrzymywać w rozwoju, bo to oznacza regres i porażkę - stwierdził podczas regionalnej konferencji programowej Porozumienia w Tarnowie.
rozwiń zwiń