X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ekspert: polski rynek pracy bardzo szybko odbudowuje się po pandemii

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 17:20
Polska to jedno z państw, które najszybciej odbudują poziom zatrudnienia po pandemii - tak wynika z najnowszego raportu OECD. Jak mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Monika Banyś z Personnel Service - nasz kraj ma dużą szansę powrotu do liczby miejsc pracy sprzed wybuchu pandemii.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: pxhere.com/CC0 Domena publiczna

Zdaniem Moniki Banyś - statystyki OECD są "dosyć zatrważające" i choć widzimy, że bezrobocie zaczyna spadać - to nadal jest powyżej poziomu sprzed pandemii. 

praca zdalna kobieta shutter 1200 Vadym Pastukh.jpg
Dobre wieści z rynku pracy: maleje bezrobocie, coraz więcej ofert pracy

Mowiąc o sytuacji na naszym rynku pracy - stwierdziła, że na tle innych państw Polska ma powody do zadowolenia, bowiem znaleźliśmy się w grupie krajów obok Australii, Nowej Zelandii i Japonii, które mają największą szansę szybkiego powrotu do liczby miejsc pracy sprzed wybuchu pandemii.

magazyn free fabryka free shutt 1200 .jpg
"Nie ma wątpliwości, że powrócił rynek pracownika". Zobacz, jak wypada Polska w rankingu OECD

- Przed wybuchem pandemii nasz rynek pracy był bardzo mocno rozgrzany (...) to zdecydowanie mu pomogło - powiedziała Monika Banyś. Zwróciła także uwagę, że takie branże jak logistyka, magazynowa czy e-commerce są w Polsce bardzo silne i to właśnie one podczas pandemii skorzystały i bardzo się rozwinęły.


Posłuchaj
04:52 _PR1_AAC 2021_08_11-16-37-52.mp3 O sytuacji na polskim rynku pracy na tle innych krajów - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Monika Banyś z Personnel Service. Rozmawiała Justyna Golonko.

 

- Więc tutaj zyskaliśmy w taki sposób naturalny i zaczęliśmy się bardzo szybko odradzać - dodała. Jak zauważyła - na polskim rynku pracy pojawiło się ostatnio bardzo dużo ofert zatrudnienia. Pracodawcy nie mogą jednak znaleźć rodzimych pracowników i muszą sięgać po zagranicznych. 

Polskie Radio Program 1, PR24, akg

Czytaj także

Dobre wieści z rynku pracy: maleje bezrobocie, coraz więcej ofert pracy

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 10:47
Rynek pracy wraca na normalne tory po koronawirusie - jak informuje Główny Urząd Statystyczny, stopa bezrobocia w czerwcu 2021 r. zmniejszyła się do 5,9 proc. wobec 6,1 proc. w maju. Rośnie też liczba ofert pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: obcokrajowcy wypełniają braki na rynku pracy, by nasza gospodarka pozostała konkurencyjna

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 17:15
Polska staje się krajem coraz bardziej atrakcyjnym dla cudzoziemców. Ci legalnie pracujący stanowią już 5 proc. ogółu osób aktywnych zawodowo. Według szacunków, dzięki nim polskie PKB jest wyższe o 40-60 mld złotych. Jak mówił gość Programu 1 Polskiego Radia Andrzej Kubisiak, wicedyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego - Polska staje się w coraz większym stopniu krajem imigranckim aniżeli emigranckim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lipiec piątym miesiącem z rzędu, gdy bezrobocie zmniejszało się". Znamy najnowsze dane resortu rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 18:50
Szacowana przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w lipcu tego roku 5,8 proc., co oznacza, że w porównaniu do poprzedniego miesiąca spadła o 0,1 punktu proc. - poinformował resort rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie ma wątpliwości, że powrócił rynek pracownika". Zobacz, jak wypada Polska w rankingu OECD

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 14:40
Zatrudnienie w krajach OECD powinno powrócić do poziomu sprzed pandemii w 2023 r. - wskazują eksperci rynku pracy. Jak szacują, Polska ma szanse w półtora roku powrócić do poziomu zatrudnienia notowanego przed pandemią.
rozwiń zwiń