"Chcemy wspierać indywidualnych klientów, którzy instalują mikrourządzenia OZE". Unikalna polisa PZU
PZU wprowadza ubezpieczenie m.in. dla gospodarstw domowych, małych i średnich przedsiębiorstw i gospodarstw rolnych, które do produkcji energii na własny użytek wykorzystują ogniwa fotowoltaiczne, kolektory słoneczne lub pompy ciepła - poinformowała spółka.
2021-09-15, 13:02
- Grupa PZU wzbogaca swoją ofertę ubezpieczeń majątkowych o specjalny produkt chroniący urządzenia wytwarzające energię z odnawialnych źródeł, a także zabezpieczający właścicieli instalacji fotowoltaicznych przed ryzykiem przerw lub obniżonej efektywności w produkcji prądu - poinformowała spółka.
Chodzi o polisę PZU Eko Energia. Jak tłumaczy ubezpieczyciel, to rozwiązanie m.in. dla gospodarstw domowych, małych i średnich przedsiębiorstw i gospodarstw rolnych, które wykorzystują ogniwa fotowoltaiczne, kolektory słoneczne lub pompy ciepła do produkcji energii na własny użytek. Ubezpieczenie jest dostępne w trzech wariantach, spośród których klient może wybrać ten najbardziej dopasowany do swoich potrzeb.
- Chcemy wspierać indywidualnych klientów, którzy instalują mikro urządzenia OZE, bo suma ich działań będzie poważnym wkładem w transformację energetyczną polskiej gospodarki - powiedziała cytowana w informacji prasowej dyrektor zarządzająca ds. rozwoju i utrzymania produktów w PZU Małgorzata Skibińska.
Powiązany Artykuł
Boom na fotowoltaikę. Na co zwrócić uwagę przy montażu instalacji?
Spółka przekazała, że polisa PZU Eko Energia chroni instalację fotowoltaiczną (w tym ładowarkę samochodową oraz akumulator) od wszystkich ryzyk, czyli utraty, uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia w wyniku np. awarii, pożaru, przepięcia, powodzi, wichury, gradu czy innych gwałtownych zjawisk pogodowych, a także dewastacji i kradzieży.
- To również rozwiązanie dla osób, które chcą mieć pewność, że niezależnie od przerwy w działaniu instalacji fotowoltaicznej lub niższej produkcji energii elektrycznej, ich zakładane oszczędności wynikające z tego tytułu nie ucierpią- wyjaśniono.
REKLAMA
W pierwszym przypadku, gdy instalacja nie działa i zaczyna się większe zużycie prądu z "tradycyjnych" źródeł, co wiąże się z wyższymi rachunkami od dostawców energii, ubezpieczony może otrzymać odszkodowanie za przerwy w produkcji odnawialnej energii – łącznie do 180 dni. W drugim przypadku, przy rozszerzeniu zakresu ubezpieczenia o ryzyko niższej produkcji energii elektrycznej niż zakładana, np. z powodu zbyt małego nasłonecznienia lub zbyt wysokich temperatur, również może otrzymać odszkodowanie za utracone z tego powodu korzyści.
PZU podało, że rynek fotowoltaiki jest jednym z najszybciej rosnących segmentów branży odnawialnych źródeł energii (OZE) w Polsce i na świecie.
PR24, akg
REKLAMA