X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Obroniły rynek pracy, pobudziły aktywność zawodową. Prezes PFR o rządowych tarczach

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 17:00
- Tarcza Antykryzysowa i Tarcza Finansowa PFR przyczyniły się do wzrostu aktywności zawodowej - ocenił prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys.
Stopa aktywności zawodowej w Polsce w 3 kwartale 2021 r. wzrosła najsilniej wśród wszystkich państw UE - powiedział szef PFR Paweł Borys.
Stopa aktywności zawodowej w Polsce w 3 kwartale 2021 r. wzrosła najsilniej wśród wszystkich państw UE - powiedział szef PFR Paweł Borys.Foto: PAP/Leszek Szymański

- Tarcza Antykryzysowa i Tarcza Finansowa PFR skutecznie nie tylko ochroniły rynek pracy w trakcie pandemii (3 najniższe bezrobocie w UE), ale przyczyniły się do wzrostu aktywności zawodowej dzięki pomocy kierowanej do firm, a nie transferom takim jak w USA do bezrobotnych - ocenił prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Odniósł się do wpisu na profilu PKO Research, na którym ekonomiści PKO BP przedstawili wykres, pokazujący zmianę aktywności zawodowej w krajach UE w III kw. 2021 r. w stosunku do IV kw. 2019 r.

- Stopa aktywności zawodowej w Polsce w 3q21 w grupie wiekowej 20-64 wzrosła najsilniej wśród wszystkich państw UE. Choć częściowo mogła przyczynić się do tego zmiana metodyki BAEL w Polsce w 1q21, to wzrost zatrudnienia i tak robi wrażenie - podano na profilu PKO BP.

Dane zaprezentowane przez PKO BP zostały zaczerpnięte z Eurostatu. Wcześniej na Twitterze cytował je zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego Andrzeja Kubisiaka. - Według najnowszych danych Eurostat w okresie pandemii COVID-19 Polska odnotowała największą poprawę wskaźnika zatrudnienia ze wszystkich krajów UE - stwierdził Kubisiak.

Czytaj także:

Z danych zaprezentowanych przez zastępcę dyrektora PIE wynika, że zmiana wskaźnika zatrudnienia w Polsce według środowego Eurostatu wyniosła 2,4 pkt. proc. Polska wyprzedziła Holandię (zmiana o 2,3 pkt. proc.) oraz Słowację (wzrost o 2 pkt. proc.). Średnio w UE wyniósł ledwie 0,1 pkt. proc. W rezultacie wskaźnik zatrudnienia w Polsce w III kw. 2021 r. wyniósł 75,7 proc. i był wyższy niż w Irlandii (75,2 proc.) oraz od średniej unijnej (73,5 proc.) Najwyższy wskaźnik jest w Holandii - 82,6 proc., najniższy we Włoszech, gdzie wyniósł 63,1 proc.

Czytaj także:

- Po 30 latach uzasadnionych zmartwień nt. niskiego poziomu zatrudnienia, Polska przegoniła teraz średnią unijną i pobiła nawet Irlandię. To historyczny sukces, warty celebrowania, chociaż dalej jeszcze wiele do zrobienia - stwierdził ekonomista w Banku Światowym Marcin Piątkowski.

PR24, akg

Czytaj także

Rozliczenie Tarczy 2.0. Zobacz, czy można starać się o całkowite umorzenie subwencji

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 17:49
18 listopada ruszy proces rozliczania subwencji dla mikro, małych i średnich firm z Tarczy PFR 2.0, które otrzymały w sumie 7,1 mld zł - poinformował Polski Fundusz Rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedłużono możliwość uzyskania pomocy z Tarczy PFR. Sprawdź, do kiedy

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 08:04
Udzielanie pomocy w formie Pożyczki Preferencyjnej 2.0 w ramach Tarczy PFR dla dużych firm zostanie przedłużone do 31 marca 2022 r., z możliwością wypłaty środków dnia 30 czerwca 2022 r. - zakłada przyjęta przez rząd w trybie obiegowym uchwała w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapowiedź kolejnej odsłony wsparcia dla firm dotkniętych pandemią. Zobacz, na czym będzie polegać

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 19:25
Wartość środków finansowych w ramach tarcz antykryzysowych wyniosła 240 mld zł - wynika z informacji Ministerstwa Rozwoju i Technologii przedstawionej na posiedzeniu podkomisji do spraw mikro, małych i średnich przedsiębiorstw i rozwoju rzemiosła. Najbardziej doświadczyły negatywnych skutków pandemii branże: hotelarska, targów, fitness i gastronomiczna.
rozwiń zwiń