more_horiz
Gospodarka

Microsoft zdecydował o wstrzymaniu sprzedaży swoich produktów do Rosji

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2022 16:54
Microsoft w związku z agresją Rosji na Ukrainę i nałożonymi na Rosję sankcjami, wstrzymuje sprzedaż swoich produktów do Rosji, a także wstrzymuje prowadzenie usług serwisowych dla tego kraju, poinformował amerykański koncern. 
Microsoft wstrzymuje sprzedaż i serwis swoich produktów w Rosji
Microsoft wstrzymuje sprzedaż i serwis swoich produktów w RosjiFoto: Volodymyr Kyryliuk/ Shutterstock

"Tak jak reszta świata, jesteśmy wstrząśnięci i zasmuceni wiadomościami płynącymi z wojny w Ukrainie, potępiamy tą nieusprawiedliwioną, niesprowokowaną i bezprawną rosyjską inwazją" - napisał na firmowym blogu prezes Microsoftu Brad Smith.

Jednocześnie szef Microsoftu zapewnił o bliskiej współpracy z władzami USA, UE i Wielkiej Brytanii. Jak napisał, najlepszą pomocą dla Ukrainy są konkretne działania, koordynowane z działaniami rządów. Firma zastrzega, że obserwuje rozwój sytuacji i może podjąć dodatkowe kroki.

Cyberbezpieczeństwo na Ukrainie 

Microsoft zaznaczył też, że jest zaangażowany w zachowanie cyberbezpieczeństwa Ukrainy i aktywnie współpracuje z władzami w Kijowie, by przeciwstawiać się rosyjskim cyberatakom. Od wybuchu wojny interweniowaliśmy w przypadkach ataków przeciwko ponad 20 ukraińskim podmiotom, zarówno rządowym, jak i z sektora IT czy finansowego, jak też w przypadkach ataków na domeny niezwiązane z obronnością - napisał Smith.

Wcześniej o wstrzymaniu dostaw części zamiennych do Rosji poinformował m.in. Airbus. Firma analizuje, czy jej moskiewskie centrum inżynieryjne może nadal świadczyć usługi dla lokalnych klientów w obliczu zachodnich sankcji.

Czytaj także:

PAP/mk

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem