more_horiz
Gospodarka

"Bardzo nam zależało, żeby pokazać, czym jest współczesna Polska". Podsumowanie Expo w Dubaju

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2022 11:38
Dobiega końca Wystawa Światowa EXPO 2020 w Dubaju przełożona o rok ze względu na pandemię COVID-19. Polski Pawilon odwiedziło do tej pory prawie 1 milion 400 tysięcy gości.
Polski pawilon podczas Expo w Dubaju cieszył się dużym powodzeniem.
Polski pawilon podczas Expo w Dubaju cieszył się dużym powodzeniem. Foto: shutterstock.com

Komisarz Generalny Sekcji Polskiej Adrian Malinowski spodziewa się, że finalna liczba może się zbliżyć do półtora miliona. Podkreślił, że w ciągu pół roku trwania EXPO 2020 w naszym pawilonie zorganizowano wiele wydarzeń, których celem była kulturalna i gospodarcza promocja Polski.

Wiele wydarzeń i wystaw

- Mieliśmy ponad 20 wystaw czasowych, które znakomicie łączyły się z naszą wystawą stałą, mieliśmy około 1000 wydarzeń, które odbyły się w Polskim Pawilonie lub w przestrzeni EXPO organizowanych przez nasz kraj - dodał.

Oprócz tego przygotowano około 100 wydarzeń, które zorganizowaliśmy we współpracy z innymi krajami.

Mocno zaznaczyliśmy swoją obecność

- W trakcie Expo bardzo nam zależało na tym, żeby pokazać, czym jest współczesna Polska i jak bardzo mocno zaznaczamy swoją obecność na arenie międzynarodowej właśnie produktami, technologiami, z których inni na co dzień korzystają, a których to nigdy w życiu nie przypisaliby Polsce - tłumaczył komisarz.

Adrian Malinowski dodał, że bardzo dużym zainteresowaniem ciszy się polska restauracja, które serwuje dania naszej kuchni. Absolutnym hitem są lody świderki, po które ustawiają się długie kolejki.


Posłuchaj
00:28 11652081_1.mp3 Dobiega końca Wystawa Światowa EXPO 2020 - mówi Komisarz Generalny Sekcji Polskiej Adrian Malinowski. (IAR)

 

Odwiedzający polski pawilon goście mogą liczyć na wsparcie studentów-wolontariuszy z Polski.


Posłuchaj
00:14 11652081_3.mp3 Goście odwiedzający polski pawilon podczas Expo w Dubaju mogą liczyć na wsparcie studentów-wolontariuszy z Polski. (IAR)

 

Czytaj także:

EXPO 2020 w Dubaju zakończy się w najbliższy czwartek - 31 marca.
To pierwsza Wystawa Światowa zorganizowana na Bliskim Wschodzie.

PR24, akg