more_horiz
Gospodarka

Odbudowa Ukrainy po wojnie. Buda: to cel gospodarczy numer jeden dla całej Europy

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2022 11:19
- Odbudowa Ukrainy po zakończeniu wojny to cel gospodarczy numer jeden dla całej Europy, jeśli nie świata, w najbliższym czasie - poinformował minister rozwoju i technologii Waldemar Buda podczas otwarcia XV Międzynarodowego Forum "Polsko-Ukraińskie dni biznesowe".
Buda: Polska może być takim hubem w transponowaniu i środków, i wsparcia, i odbudowy Ukrainy w najbliższym czasie
Buda: Polska może być takim hubem w transponowaniu i środków, i wsparcia, i odbudowy Ukrainy w najbliższym czasieFoto: Shutterstock/Oleksii Synelnykov

Minister Waldemar Buda podczas swojego wystąpienia wskazał, że po zakończeniu rosyjskiej agresji na Ukrainie wyzwaniem będzie odbudowa tego kraju po wojnie.

- I to jest naprawdę wyzwanie, którego nie można przecenić. Im bardziej do tego systemowo podejdziemy, im bardziej tutaj wejdzie w to administracja po jednej i po drugiej stronie, tym lepiej dla przyszłego rozwoju zarówno Polski, jak i Ukrainy - powiedział Buda.

Jak mówił, w biznesie ważne jest zaufanie. - Myślę, że nie ma wątpliwości, że między polskim narodem a ukraińskim zbudowaliśmy ogromne zaufanie, które będzie rzutowało na nasze relacje gospodarcze - ocenił szef MRiT.

Odbudowa Ukrainy

Zdaniem ministra Budy obecność Ukraińców w Polsce spowoduje zapotrzebowanie na usługi i produkty, "które z danego narodu pochodzą".

- Naturalnym jest, że ukraińskie firmy będą się lokowały tutaj, odpowiadając na potrzeby spersonalizowane pod Ukraińców (...) w Polsce - tłumaczył.

Powiedział, że ze stroną ukraińską będzie omawiana kwestia, jak w najbliższym czasie ma wyglądać wzajemna współpraca.

- Polska może być takim hubem w transponowaniu i środków, i wsparcia, i odbudowy Ukrainy w najbliższym czasie - dodał.

Resort rozwoju i technologii poinformował, że tematem XV Międzynarodowego Forum "Polsko-Ukraińskie dni biznesowe" są aktualne kwestie polsko-ukraińskiej współpracy gospodarczej. 

Czytaj także:

PAP/PR24.pl/mk

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem