more_horiz
Gospodarka

Anna Moskwa: działania związane z polską polityką energetyczną zostały dobrze zaplanowane

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2022 15:53
Rewizja Polityki Energetycznej Polski, nad którą pracuje rząd, przewiduje już te elementy, na które w cyklicznym przeglądzie zwróciła uwagę Międzynarodowa Agencja Energii - powiedziała minister klimatu Anna Moskwa po rozmowach z dyrektorem MAE Fatihem Birolem.
Minister klimatu Anna Moskwa podczas konferencji prasowej z dyrektorem MAE Fatihem Birolem.
Minister klimatu Anna Moskwa podczas konferencji prasowej z dyrektorem MAE Fatihem Birolem.Foto: twitter/MKiŚ

- W przygotowywanej rewizji PEP uwzględniane są wnioski, które wyciągnęła Agencja w raporcie z cyklicznego przeglądu polityk energetycznych swoich członków - powiedziała minister Moskwa na wspólnej z Birolem konferencji prasowej.

Niezależność energetyczna priorytetem

- Mimo że raport powstawał przed wybuchem wojny, to pozostaje aktualny, co pokazuje, że polska polityka energetyczna została zaplanowana dobrze - mówiła minister, przypominając, że celem PEP jest niezależność, suwerenność i dywersyfikacja. Jak zaznaczyła, w ramach rewizji polityki energetycznej planuje się zwiększenie w Polsce roli OZE.

Czytaj także:

Fatih Birol ocenił z kolei, że Polska jest bardzo dobrze przygotowana do kryzysu. A, jak podkreślił, świat jest w środku pierwszego globalnego kryzysu energetycznego, który obejmuje wszystkie źródła energii.

Czytaj także:

Polskie Radio 24, akg

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem