more_horiz
Gospodarka

"Udostępnianie wód termalnych w Polsce". Więcej pieniędzy na prace poszukiwawcze

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2022 15:53
Z 70 mln zł do 250 mln zł zwiększono rozdział środków w programie NFOŚiGW dla samorządów "Udostępnianie wód termalnych w Polsce".
Będzie więcej pieniędzy na wykonywanie prac i robót geologicznych związanych z poszukiwaniem i rozpoznawaniem złóż wód termalnych.
Będzie więcej pieniędzy na wykonywanie prac i robót geologicznych związanych z poszukiwaniem i rozpoznawaniem złóż wód termalnych.Foto: pixabay.com

Ponadto przedłużono termin składania wniosków o dofinansowanie projektów - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Termin składania wniosków w programie priorytetowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pn. "Udostępnianie wód termalnych w Polsce" wydłużono do 30 września br. - przekazano w komunikacie resortu klimatu i środowiska.

Pieniądze na prace i roboty geotermalne

Jednocześnie zwiększono planowany rozdział środki w tym programie z 70 mln zł do 250 mln zł - zaznaczyło MKiŚ.

Jak poinformował NFOŚiGW, celem programu jest wykonywanie prac i robót geologicznych związanych z poszukiwaniem i rozpoznawaniem złóż wód termalnych w celu ich udostępnienia. Beneficjentami programu są jednostki samorządu terytorialnego lub związki jednostek samorządu terytorialnego.

Budżet na realizację celu programu wynosi do 480 mln zł. Dofinansowanie będzie udzielane w formie dotacji do 100 proc. kosztów kwalifikowanych. Nabór wniosków odbywa się w trybie konkursowym.

Czytaj także:

Polskie Radio 24, akg