PIT za 2022 r. MF: efektem dużej liczby logowań może być dłuższy czas przesyłania deklaracji
Dłuższy czas przesyłania deklaracji PIT przy pomocy usługi Twój e-PIT może być efektem dużej liczby podatników logujących się w tym samym momencie - poinformowała rzecznik szefa KAS Justyna Pasieczyńska. Zaznaczyła, że we wtorek nie było awarii systemu.
2023-05-02, 16:20
Wtorek, 2 maja, jest ostatnim dniem na złożenie zeznania podatkowego PIT za 2022 r. Resort Finansów przypomniał na stronie internetowej, że można to zrobić przez usługę Twój e-PIT, system e-Deklaracje lub w formie papierowej.
MF: awarii nie było
W mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że są problemy z przesłaniem deklaracji przez internet. "Okazało się, że do rozliczenia wkradł się błąd. Nie umiałam poprawnie wykonać rozliczenia, więc zadzwoniłam na infolinię i wypełniałam zeznanie razem z konsultantką. Wypełniłam i chciałam wysłać deklarację, ale to się nie udało. Przez jakiś czas system przetwarzał polecenie, po czym pojawiła się informacja o błędzie" - napisano na Twitterze Wprost, cytując jedną z podatniczek.
Ministerstwo Finansów poinformowało, że we wtorek nie było żadnej awarii systemu Twój e-PIT. - Dłuższy czas przesyłania deklaracji może być efektem logowania się dużej liczby podatników, którzy chcą rozliczyć się w ostatniej chwili - powiedziała rzecznik szefa KAS Justyna Pasieczyńska.
Dostęp do usługi
Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), na stronie podatki.gov.pl.
REKLAMA
Do e-Urzędu Skarbowego można zalogować się Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mObywatel. Dodatkowo do samej usługi można się zalogować także danymi podatkowymi.
- Tylko do 2 maja można rozliczyć PIT. Jak to zrobić w internecie?
- Jeszcze nie złożyłeś PIT-a? Dziś jest ostatnia szansa
- Poseł KO krytykuje obniżkę podatków. Wiceminister finansów podał twarde dane. "W kieszeniach zostało 29,4 mld zł
PAP/IAR/PR24/akg
REKLAMA