Intel, PepsiCo i inne firmy rozwiną tu swoje inwestycje. Legnicka SSE rozbuduje park przemysłowy
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (LSSE) kupiła 300 ha gruntu od KOWR w gminach Miękinia i Środa Śląska. Powstaje tam park przemysłowy, na terenie którego działalności rozwijać będą takie firmy jak Intel czy PepsiCo.
2023-11-09, 16:45
Przedstawiciele LSSE i KOWR podpisali umowę, na mocy której LSSE kupiła 300 ha gruntu w granicach obrębów Kadłub i Źródła w Gminie Miękinia oraz obrębów Juszczyn i Święte w Gminie Środa Śląska. Koszt zakupu to ponad 234 mln zł.
Nowy park przemysłowy
Na kupionym terenie powstaje Park Przemysłowy Miękinia - Środa Śląska, który docelowo będzie obejmował obszar 400 ha.
Prezes LSSE Przemysław Bożek podkreślił, że tereny w okolicach Miękini i Środy Śląskiej to "doskonałe miejsca do inwestowania". - Znajdują się nie tylko w wyjątkowo korzystnej lokalizacji, w samym sercu Dolnego Śląska, ale także mają bardzo dobre zaplecze naukowe i adekwatną infrastrukturę techniczną. Nie ukrywamy, że zainteresowanie inwestorów tymi terenami jest ogromne - mówił Bożek.
Zobacz również:
Oddziaływanie na lokalną gospodarkę
Dodał, że parki przemysłowe tworzone są z myślą o długofalowym oddziaływaniu na lokalną gospodarkę. - Oprócz przyciągania doświadczonych i początkujących przedsiębiorców, stawiamy na młodych ludzi, dla których nowe miejsca pracy będą szansą rozwoju w naszym regionie. Dziś kolejny ważny krok dla parku przemysłowego w Miękini i Środzie Śląskiej, ale budujemy też parki w okolicy innych miast, m.in. Głogowa - mówił Bożek.
W Świętem k. Środy Śląskiej na 30-hektarowym terenie LSSE działa już Zakład PepsiCo, który docelowo ma zatrudnić 450 nowych pracowników. Ponad miliardowa inwestycja jest realizowana etapami do 2025 r.
REKLAMA
Inwestycję o wartości blisko 20 mld zł zapowiedziała także - w gminie Miękinia - amerykańska firma Intel. Na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w podstrefie Miękinia i podstrefie Środa Śląska planowana jest budowa Zakładu Integracji i Testowania Półprzewodników.
PAP/IAR/PR24
REKLAMA