Wiceminister infrastruktury: porozumienie z Ukrainą w sprawie ich przewoźników jest możliwe
- Polska ma aż 30 procent unijnego rynku transportowego, a polskie firmy z tej branży wypracowują 7 procent polskiego PKB. Dlatego nasze firmy mają o co walczyć i w tej sprawie toczą się negocjacje z Ukrainą. Dlatego tym bardziej można docenić ich decyzję o zawieszeniu do 1 marca blokady polsko-ukraińskiej granicy - powiedział Paweł Goncarz, wiceminister infrastruktury w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1.
2024-01-18, 17:00
Posłuchaj
Realizacja uzgodnień zawartych w podpisanym 16 stycznia 2024 r. porozumieniu między ministrem infrastruktury Dariuszem Klimczakiem a przedstawicielami polskich przewoźników, znajdujących się w gestii strony ukraińskiej była tematem spotkania bilateralnego wiceministra Pawła Gancarza z ambasadorem Ukrainy w RP Vasylem Zvarychem, które odbyło się 18 stycznia 2024 r. w Ministerstwie Infrastruktury.
To kolejne spotkanie przedstawiciela kierownictwa resortu infrastruktury ze stroną ukraińską od momentu podpisania przez przedstawicieli komitetów protestujących przewoźników porozumienia, na podstawie którego strona społeczna zaprzestanie do 1 marca 2024 r., trwających od 6 listopada 2023 r. protestów.
Poza koniecznością pełnej realizacji przez stronę ukraińską podjętych w trakcie dwustronnych spotkań uzgodnień, wiceminister infrastruktury Paweł Gancarz poinformował także swego rozmówcę, że Polska będzie w najbliższym czasie zgłaszać na forum unijnym swoje propozycje zmian w umowie liberalizującej transport UE–Ukraina i zaprosił do współpracy stronę ukraińską.
REKLAMA
Wiceminister Paweł Gancarz podkreślił, że działania Polski w tym kierunku są nakierowane na wypracowanie korzystnych warunków dla obu stron.
PR1/PR24/PAP/Justyna Golonko/sw
REKLAMA