more_horiz
Gospodarka

Premier Czech: PKN Orlen zapowiedział inwestycje w czeski sektor energetyczny

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2022 19:20
Polski Koncern Naftowy Orlen zapowiedział kolejne inwestycje w czeski sektor energetyczny - poinformował premier Czech Petr Fiala. Według szefa czeskiego rządu wyniosą one ponad 10 miliardów koron, czyli ponad 400 milionów euro i przede wszystkim zwiększą możliwości produkcyjne firmy.
Polska i Czechy w odpowiedzi na wojnę na Ukrainie zacieśniają współpracę gospodarczą. Mówiono o tym również podczas niedawnego spotkania premierów naszych krajów.
Polska i Czechy w odpowiedzi na wojnę na Ukrainie zacieśniają współpracę gospodarczą. Mówiono o tym również podczas niedawnego spotkania premierów naszych krajów. Foto: PAP/Marcin Obara

- W trakcie spotkania z przedstawicielami PKN Orlen rozmawialiśmy o kilku projektach w obszarze energetyki, ale kluczowa była dyskusja o zapewnieniu dostatecznych dostaw oleju napędowego i benzyny na czeski rynek - podkreślił premier Czech.

Według Petra Fiali Orlen zapowiedział także większą otwartość w informowaniu o swojej polityce cenowej. Rozmowy dotyczyły także współpracy przy rozwoju małych i średnich reaktorów modułowych. Oprócz czeskiego premiera w spotkaniu z przedstawicielami PKN Orlen uczestniczyli ministrowie finansów oraz przemysłu i handlu.

Czytaj także:

 Czeskie media przypominają, że Unipetrol - czeska spółka Orlen prowadzi regularne inwestycje. W pierwszym kwartale bieżącego roku miały one wartość 2,4 miliarda koron, a w całym ubiegłym roku 8,5 miliarda koron. Spółka posiada rafinerie, zakłady chemiczne oraz sieć stacji benzynowych. Zatrudnia prawie 5 tysięcy osób.

IAR/pr24.pl/PKJ