more_horiz
Gospodarka

Dodatek węglowy. Senat proponuje rozszerzyć grupę odbiorców

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2022 14:48
Senat wprowadził poprawki do ustawy o dodatku węglowym. Przewidują one m.in. rozszerzenie grupy odbiorców świadczenia. Za było 98 senatorów, 1 był przeciw i 1 wstrzymał się od głosu.
Ustawa uchwalona przez Sejm przewiduje 3 tysiące złotych dodatku dla gospodarstw domowych ogrzewanych węglem.
Ustawa uchwalona przez Sejm przewiduje 3 tysiące złotych dodatku dla gospodarstw domowych ogrzewanych węglem.Foto: shutterstock/Darya Mamulchenko

Ustawa w kształcie uchwalonym przez Sejm przewiduje 3 tysiące złotych dodatku dla gospodarstw domowych ogrzewanych węglem.

Senat głosami opozycji rozszerzył grupę beneficjentów również o osoby korzystające z innych paliw, m.in. oleju opałowego czy peletu. Z ustawy wykreślono również zapisy dotyczące banków.

Skutki przyjętych poprawek

Przeciw poprawkom opozycji zagłosowali senatorowie Prawa i Sprawiedliwości, bo, jak tłumaczą, rząd zamierza uregulować tę kwestię odrębną ustawą.

Do tego, jak mówił szef senackiej części klubu PiS Marek Martynowski, opozycja nie potrafiła przedstawić skutków przyjętych poprawek dla budżetu państwa.

Ustawa trafi teraz do Sejmu w celu ponownego rozpatrzenia. Posłowie mogą przyjąć lub odrzucić poprawki Senatu.

Posłuchaj

00:17 11874781_1.mp3 Szef senackiej części klubu PiS Marek Martynowski - o poprawkach do ustawy o dodatku węglowym. (IAR)

Czytaj także:

IAR, Polskie Radio 24, akg