more_horiz
Gospodarka

"Realizujemy nasze założenia strategiczne". Orlen poszerza zagraniczną sieć stacji

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 14:30
PKN Orlen otworzył dwie kolejne stacje paliw na Słowacji; do końca roku w sieci Orlenu znajdzie się do 50 obiektów - poinformowała spółka. Dodała, że dzięki przejęciu kolejnych 41 stacji od koncernu MOL, Orlen wejdzie do grona 3 największych sieci na Słowacji.
W Polsce PKN Orlen posiada 1819 stacji paliw.
W Polsce PKN Orlen posiada 1819 stacji paliw.Foto: Elzbieta Krzysztof/Shutterstock

Grupa Orlen poinformowała, że otworzyła "2 kolejne stacje w zachodniej części Słowacji i łącznie posiada już 26 stacji na tym rynku. Do końca roku sieć Grupy Orlen powiększy się do 50 obiektów, a dzięki przejęciu kolejnych 41 stacji od węgierskiego koncernu MOL wejdzie do grona 3 największych sieci na Słowacji".

Więcej zagranicznyh stacji polskiej spółki

Samoobsługowe stacje pod marką Orlen powstały w miejscowościach Pecenady i Pernek, w ramach rebrandingu 2 z pakietu 25 stacji przejętych w kwietniu przez Grupę Orlen od lokalnej sieci. Proces rebrandingu wszystkich stacji z tego pakietu planowany jest do końca 2022 roku. Nowe stacje oferują paliwa EFFECTA i są w pełni zautomatyzowane.

Dodano, że łącznie na rynku słowackim Grupa Orlen prowadzi 4 stacje w formacie samoobsługowym, uzupełniające ofertę obiektów prowadzących sprzedaż pozapaliwową.

- W strategii Orlen 2030 przyjęliśmy za cel zwiększenie udziału stacji zagranicznych w naszej sieci do 45 proc. Konsekwentnie realizujemy nasze założenia strategiczne, zarówno poprzez budowanie własnych stacji, jak i przejmowanie gotowych obiektów.

Ekspansja w Europie Środkowej

Dobrym przykładem jest Słowacja, gdzie w ciągu 3-4 lat znajdziemy się w gronie największych sieci na tym rynku. Docelowo chcemy, by nasza sieć 3500 stacji była najnowocześniejszą i najlepiej odpowiadającą na potrzeby klientów siecią w Europie Środkowej - poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Czytaj także:

Grupa Orlen działa na rynku słowackim od 2019 r., kiedy to otworzyła w miejscowości Malacky swoją pierwszą stację paliw. Rozwój słowackiej sieci Orlen opiera się na budowie nowych placówek oraz przejmowaniu już istniejących. Sieć należy do czeskiej Grupy Orlen Unipetrol, wchodzącej w skład Grupy Orlen. Obecnie Grupa Orlen posiada również ok. 15 proc. udział w hurtowym rynku paliw na Słowacji.

Po II kwartale br. - według danych POPiHN - w Polsce PKN Orlen miał 1819 stacji paliw. Obecnie Orlen jest też w trakcie rebrandingu ok. 100 stacji przejętych od Grupy Lotos, który planuje zakończyć w styczni 2023 r. 

PAP, akg