more_horiz
Gospodarka

Węgiel w e-sklepie. Polska Grupa Górnicza podnosi limit na zakup, będzie także więcej "ekogroszku"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2023 09:40
Polska Grupa Górnicza podniosła w poniedziałek z 3 do 5 ton limit zakupów węgla w sklepie internetowym. Po zakończeniu programu sprzedaży węgla samorządom, w e-sklepie ponownie pojawi się węgiel luzem, więcej będzie też paczkowanego ekogroszku.
PGG: wkrótce w e-sklepie wyświetlanych będzie więcej danych o składach kwalifikowanych dostawców węgla (m.in. o cenach usług i godzinach otwarcia)
PGG: wkrótce w e-sklepie wyświetlanych będzie więcej danych o składach kwalifikowanych dostawców węgla (m.in. o cenach usług i godzinach otwarcia)Foto: Forum/Daniel Dmitriew

Jak poinformował PAP rzecznik Polskiej Grupy Górniczej (PGG) Tomasz Głogowski, od poniedziałku roczny limit zakupu węgla w sklepie internetowym spółki został zwiększony z trzech do pięciu ton na jednego klienta. Limit obejmuje wszystkie rodzaje surowca dostępne w e-sklepie, łącznie z węglem workowanym.

- Zwiększenie limitu to odpowiedź na docierające do nas sygnały ze strony kupujących oraz rosnące zainteresowanie zakupami w sklepie internetowym - wyjaśnił rzecznik.

PGG przystępuje do zwiększenia dostępności węgla

Obecnie dobiega końca realizacja ogólnopolskiego programu dystrybucji węgla opałowego dla mieszkańców za pośrednictwem gmin, w ramach którego PGG dostarcza blisko 900 samorządom ok. 1,3 mln ton węgla.

Zakończenie przedsięwzięcia pozwoli na stopniowe odnowienie pełnej oferty węgla w sprzedaży przez internet: w e-sklepie ponownie pojawią się pozostałe sortymenty węgla luzem, a także w większej niż dotąd ilości - ekogroszki workowane - zapowiedział rzecznik największej górniczej spółki.

Dodał, że PGG pracuje nad ofertą, która zapewni klientom zakup krajowego węgla o gwarantowanej jakości po gwarantowanej cenie producenta. - Niebawem przedstawimy szczegóły tej oferty - powiedział.

E-sklep na bieżąco jest ulepszany

Jak podała w poniedziałek spółka, e-sklep PGG jest stale modernizowany. Obecnie logowanie do niego odbywa się przy wykorzystaniu tzw. Węzła Krajowego i elektronicznych narzędzi identyfikacji, jak profil zaufany lub bankowość internetowa. Niemożliwe jest zakładanie kont na fikcyjne osoby lub podszywanie się pod innych klientów, a procedura zmiany danych przebiega dużo prościej niż dotąd.

Wkrótce w e-sklepie wyświetlanych będzie więcej danych o składach kwalifikowanych dostawców węgla (m.in. o cenach usług i godzinach otwarcia), za pośrednictwem których kupiony w sklepie internetowym węgiel trafia do odbiorców. Dziś sieć kwalifikowanych dostawców liczy 136 składów w całej Polsce; docelowo ma ich być dwa razy więcej. Trwają przetargi, które wyłonią kolejne firmy chętne do współpracy z PGG.

Czytaj także:

PAP/IAR/PR24.pl/mk