more_horiz
Gospodarka

Otwarcie nowej drogi w powiecie olsztyńskim. "Dobry przykład współpracy rządu z samorządem"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2023 14:40
Od 2015 roku na Warmii i Mazurach z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przekazano samorządom 635 mln zł. Pieniądze te poprawiają bezpieczeństwo mieszkańców i zwiększają atrakcyjność turystyczną - powiedział w Wyrandach wiceszef MSWiA Błażej Poboży.
Celem Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, jest przyspieszenie budowy nowoczesnej  infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.
Celem Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, jest przyspieszenie budowy nowoczesnej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.Foto: twitter/GDDKiA

Wiceminister Poboży wziął udział w otwarciu nowej drogi w miejscowości Wyrandy w powiecie olsztyńskim.

Poprawa komfortu życia mieszkańców

- Od 2015 roku na Warmii i Mazurach łącznie z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przekazano na podobne inwestycje 635 mln zł; 75 mln zł na inwestycje w powiecie olsztyńskim. To realne pieniądze, które poprawiają komfort życia mieszkańców, które zwiększają atrakcyjność turystyczną miejscowości, ale co ważne - poprawiają bezpieczeństwo mieszkańców. Choćby dojazd profesjonalnych służb Państwowej Straży Pożarnej i strażaków ochotników dzięki poprawianej systematycznie infrastrukturze jest szybszy i bezpieczniejszy - podkreślił wiceminister Poboży.

Przykład współpracy rządu z samorządem

Wskazał, że inwestycja w Wyrandach w gminie Purda to "dobry przykład współpracy rządu z samorządem i współfinansowania przez nie inwestycji drogowej".

Gmina Purda zrealizowała przebudowę ponad kilometrowego odcinka drogi gminnej w Wyrandach, którego wartość wyniosła prawie 2 mln zł, z czego blisko 1 mln zł to dofinansowanie z funduszu rządowego.

Wiceminister Poboży weźmie też udział w symbolicznym wbiciu łopaty pod budowę remizy strażackiej OSP w miejscowości Purda, następnie w przekazaniu pojazdów ratowniczo-gaśniczych dla OSP w Klebarku Wielkim oraz w Barczewie.

Czytaj także:

IAR/PAP/PR24/akg 

REKLAMA