more_horiz
Gospodarka

Jest szansa na tańsze tankowanie. "Ceny diesla nadal w trendzie spadkowym"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2023 17:02
Pomimo wzrostu cen ropy i oleju napędowego na światowych giełdach paliwo to nie przestaje tanieć na stacjach - poinformowali analitycy e-eptrol.pl. Dodali, że olej napędowy staniał o 5 gr i w środę jego litr kosztuje przeciętnie 6,06 zł. Na stabilnym od ubiegłego tygodnia poziomie są ceny Pb95.
Na stabilnym od ubiegłego tygodnia poziomie pozostają natomiast ceny Pb95
Na stabilnym od ubiegłego tygodnia poziomie pozostają natomiast ceny Pb95Foto: Shutterstock/Zbigniew Guzowski

Analitycy portalu e-petrol.pl zwrócili uwagę w środę, że pomimo wzrostu cen ropy i oleju napędowego na światowych giełdach paliwo to nie przestaje tanieć na stacjach i ostatnich dniach jego średnia ogólnopolska cena po raz kolejny "zauważalnie spadła".

"Olej napędowy potaniał o 5 gr i dziś jego litr kosztuje przeciętnie 6,06 zł. Na stabilnym od ubiegłego tygodnia poziomie pozostają natomiast ceny Pb95. Za jej litr tankujący płacą średnio 6,49 zł. Najmniejsza - dwugroszowa obniżka - dotyczy LPG, oferowanego na stacjach po 2,97 zł/l - wynika najnowszego monitoringu cenowego e-petrol.pl.

Gdzie najtaniej, a gdzie najdrożej?

Analitycy wskazali, że aktualnie benzyna 95-oktanowa z ceną 6,35 jest najtańsza na Opolszczyźnie. "W tej części Polski oraz w Małopolsce, na Górnym Śląsku, Warmii i Mazurach oraz w województwie świętokrzyskim najmniej płaci się za zakup diesla - 6,03 zł/l" - dodali. Również na Górnym Śląsku e-petrol.pl zarejestrował najniższe ceny autogazu, który kosztuje tam 2,85 zł/l.

"Najdrożej jest zaś na Dolnym Śląsku, Kujawach i Pomorzu oraz na Mazowszu. W Polsce południowej najwięcej kosztuje Pb95 i LPG - 6,54 i 3,10 zł/l. Ta sama średnia cena benzyny obowiązuje również na Kujawach i Pomorzu. W Polsce centralnej z ceną 6,13 zł/l najdroższy jest olej napędowy" - poinformowali eksperci e-petrol.pl. 

Czytaj także:

PAP/IAR/PR24.pl/mk

REKLAMA