more_horiz
Gospodarka

LOT zwiększa liczbę połączeń na trasie Warszawa - Poznań. Znamy szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2023 13:30
Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły zwiększenie częstotliwości rejsów między Poznaniem a Warszawą. Przewoźnik ogłosił zwiększenie liczby rejsów na tej trasie nawet do 25 tygodniowo. Przedstawiciele LOT - u wskazują, że to doskonałe rozwiązanie dla pasażerów oczekujących komfortowego i szybkiego transportu.
Poznań to popularny kierunek na liście lotów krajowych.
Poznań to popularny kierunek na liście lotów krajowych.Foto: shutterstock/EQRoy

Plan na maj, czerwiec oraz wrzesień i październik dla lotów na trasie POZ-WAW obejmuje:

  • Dodatkowe loty w środy i piątki.
  • Loty przez 7 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku do 4 rejsów dziennie, w weekendy od 2 do 3 lotów dziennie
  • Połączenia realizowane są odrzutowymi samolotami Embraer: E95, E90, E75 i E70
  • Regularne ceny na trasie POZ-WAW bez bagażu zaczynają się od 160 złotych w jedną stronę i 249 złotych w dwie strony.

Przedstawiciele przewoźnika podkreślają, że w ten sposób LOT zaoferował podróżnym z Poznania jeszcze bogatszą siatkę połączeń. A jest to trasa, z której w ubiegłym roku skorzystało blisko 110 tysięcy pasażerów, wybierających stolicę kraju, jako miejsce podróży zawodowej, turystycznej lub traktując ją jako miejsce przesiadki do dalszych destynacji. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku ten wynik będzie jeszcze wyższy. Podróż pociągiem na tej trasie trwa około 3 godzin.

- Cieszy nas rosnące zainteresowanie pasażerów z Wielkopolski na rejsy łączące Poznań ze stolicą. Nasz hub w Warszawie daje możliwość podróżowania do najdalszych zakątków świata. Dlatego mieszkańcy Poznania i okolic dostrzegając ten potencjał, często wybierają połączenie POZ-WAW jako pierwszy etap realizacji swoich podróżniczych marzeń - powiedział rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski.

Popularne połącznie

- Połączenie do Warszawy realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT od wielu miesięcy znajduje się na szczycie popularności połączeń z segmentu Legacy w Poznaniu. Bardzo cieszy nas ten wynik oraz to, że nasz partner zaoferuje mieszkańcom naszego regionu jeszcze więcej możliwości wygodnego planowania lotów do Warszawy, a nawet być może i dalej w cały świat z przesiadką. Polecam loty z Ławicy do Warszawy. Już teraz możecie użyć swoich smartfonów oraz laptopów klikając w zakup biletów i niech zapełnią się samoloty wylatujące z Wielkopolski - powiedział Błażej Patryn, Rzecznik Prasowy Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Według wcześniejszych deklaracji Michała Fijoła z zarządu PLL LOT, narodowy przewoźnik może w tym roku obsłużyć około 10 milionów pasażerów. Byłby to podobny wynik do rekordowego - 2019 roku.

Według danych przewoźnika po pandemii widać odbudowę ruchu biznesowego, który ma coraz większy udział w wolumenie przewozów. Przed dwa lata pandemii LOT stawiał na ruch turystyczny, który odbudowywał się o wiele szybciej.

Według danych PPL, od początku tego roku z warszawskiego lotniska Chopina z połączeń krajowych skorzystało 483 tysięcy osób.

Czytaj także:

PolskieRadio24.pl/ IAR/ PAP/Aleksander Pszoniak/ mib