Knorr-Bremse otworzył nowy zakład w Rzeszowie. Docelowo chce zatrudnić ok. 400 osób
Zakład Knorr-Bremse, który rozpoczął działalność w Rzeszowie, ma stać się wiodącym punktem serwisującym hydrauliczne systemy układów hamulcowych dla pojazdów szynowych w Europie. W zakładzie docelowo pracę znajdzie ok. 400 osób.
2023-10-23, 09:31
Niemiecka firma Knorr-Bremse to światowy lider na rynku systemów hamulcowych oraz wiodący dostawca innych systemów dla pojazdów szynowych i użytkowych.
W Rzeszowie, w strefie Dworzysko, otwarty został nowy zakład, w którym znajduje się m.in. centrum serwisowe układów hamulcowych.
"Rzeszów to dobra lokalizacja"
Jak podkreśliła spółka w komunikacie, Rzeszów został wybrany na lokalizację ze względu na to, że oferuje bardzo dobrą infrastrukturę dla inwestycji, a także doskonałą i kompetentną kadrę pracowniczą.
Jak podkreślił prezes zarządu Knorr-Bremse w Polsce Jacek Biłas, w Rzeszowie funkcjonują "trzy jednostki biznesowe" - systemy klimatyzacyjne dla pojazdów szynowych HVAC, elementy wyposażenia elektrycznego do pojazdów szynowych Power Electric i systemy hamulcowe.
REKLAMA
- Te ostatnie produkują oraz serwisują urządzenia na rynek polski, a także Europy Zachodniej i Środkowo-Wschodniej. W przyszłości planujemy poszerzenie działalności zakładu o kolejne specjalizacje - dodał, cytowany w komunikacie.
Szczegóły inwestycji Knorr-Bremse
Obiekt, który powstał w Rzeszowie, zajmuje powierzchnię ok. 23 tys. mkw., z czego ponad 19 tys. mkw. to hala produkcyjna, a 4 tys. mkw to biura. Do roku 2025 firma planuje poszerzyć i rozwinąć swoją działalność w Rzeszowie o kolejne specjalizacje. Powierzchnia zakładu może zostać powiększona wówczas nawet do 35 tys. mkw.
Obecnie w zakładzie pracuje już ponad 140 osób. W najbliższych latach liczba ta ma wzrosnąć do 400. Aktualnie firma prowadzi rekrutację na stanowiska produkcyjne i okołoprodukcyjne.
REKLAMA
Obiekt, który powstał ma proekologiczny certyfikat BREEAM, świadczący o tym, że budynek dopasowany jest do standardów zielonego budownictwa. W celu ograniczenia emisji dwutlenku węgla i stosowania odnawialnych źródeł energii, na terenie obiektu planowana jest instalacja fotowoltaiczna oraz montaż pomp ciepła. Inwestycja ta ma wynieść ok. 5 mln euro i zostać zrealizowana w latach 2024-2025.
- Pod Rzeszowem powstaje najnowocześniejsza baza obsługi samolotów w Polsce. Będzie mogła serwisować nawet Dreamlinery
- Paweł Borys broni dorobku PFR. "Mamy silne i sprawne instytucje, które wspierają rozwój przedsiębiorstw"
- Katowicka Strefa Ekonomiczna nawiązała współpracę z koreańskim odpowiednikiem strefą Incheon
PAP/IAR/PR24.pl/mk
REKLAMA
REKLAMA