"Zwolnieni z Teorii". Uczestnicy konkursu dostaną międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami

Trwają zapisy do drugiej edycji programu pod hasłem "Zwolnieni z Teorii", który ma na celu zwiększenie skuteczności studentów w przygotowywaniu projektów na najwyższym światowym poziomie oraz inspirację do aktywności społecznej.

2015-10-14, 10:30

"Zwolnieni z Teorii". Uczestnicy konkursu dostaną międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami
Do programu mogą się zgłosić wszyscy studenci, którzy chcą zdobyć praktykę, potwierdzoną międzynarodowym certyfikatem. Foto: Glow Images/East News

Posłuchaj

O konkursie "Zwolnieni z Teorii" mówił w radiowej Jedynce gość Porannych rozmaitości: Rafał Flis, wiceprezes zarządu Social Wolves, organizatora przedsięwzięcia (Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
+
Dodaj do playlisty

Do programu mogą się zgłosić wszyscy studenci, którzy chcą zdobyć praktykę, potwierdzoną międzynarodowym certyfikatem. Zadaniem uczestników  jest zrealizowanie projektu społecznego,  zmieniającego na lepsze,  lokalne otoczenie.

Rafał Flis, wiceprezes zarządu Social Wolves, organizatora przedsięwzięcia, podkreśla, że dziś liczy się przede wszystkim wiedza praktyczna.

- W XXI wieku najważniejsze są kompetencje praktyczne, umiejętność współpracy z innymi ludźmi, wspólnego zdobywania postawionych sobie celów. To jest najważniejsza kompetencja, poszukiwana przez pracodawców na całym świecie. Dlatego powstali „Zwolnieni z Teorii”. To jest konkurs, w którym uczestnicy realizują prawdziwe projekty społeczne. Jeżeli uczestnik konkursu zrealizuje taki projekt, otrzyma międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami, sygnowany przez Project Management Institute. Jest to instytucja założona pół wieku w USA, która zrzesza kierowników projektów, menadżerów, biznesmenów z całego świata - mówi gość radiowej Jedynki.

Szeroki zakres projektów

Zakres tematyczny projektów jest bardzo szeroki.

REKLAMA

- To może być coś, co wiąże się z ich zainteresowaniami, hobby, coś, z czym wiążą swoją przyszłość zawodową, od pikniku sąsiedzkiego, przez grę terenową w ciekawych miejscach w ich okolicy, prostą aplikację na telefon, kampanię w mediach społecznościowych, z jakimś ważnym dla ich rówieśników przekazem, konkurs fotograficzny, festiwal filmów nakręconych telefonami komórkowymi, pokaz mody zaprojektowanej przez ich koleżanki i kolegów, cokolwiek im przyjdzie do głowy. Ważne, żeby zrealizowali to w zespole – zaznacza Rafał Flis.

Finał konkursu w kwietniu

W kwietniu przyszłego roku odbędzie się finał programu, podczas którego zostaną nagrodzone najlepsze projekty, zrealizowane w tej edycji.

Zapisy do drugiej edycji programu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  rozpoczęły się we wrześniu, wraz z początkiem roku szkolnego.

Patronat honorowy nad projektem objęła minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska, oraz minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

REKLAMA

Justyna Golonko, awi

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej