24 finał WOŚP: zbiórka na sprzęt medyczny dla dzieci i seniorów

W niedzielę 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za zebrane podczas tegorocznej akcji środki kupione zostaną urządzenia medyczne dla oddziałów pediatrycznych oraz do opieki medycznej dla seniorów.

2016-01-09, 10:42

24 finał WOŚP: zbiórka na sprzęt medyczny dla dzieci i seniorów

Posłuchaj

Krajowy konsultant w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej Jerzy Kowalczyk podkreślił, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pozwala na zakup dodatkowego wyposażenia./IAR/.
+
Dodaj do playlisty

Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy szpitale mogą pozwolić sobie na zakup wyjątkowo drogiego sprzętu medycznego. Takiego zdania jest współpracujący z WOŚP krajowy konsultant w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej Jerzy Kowalczyk.

WOŚP zapewnia zakupy dodatkowego wyposażenia

Gość radiowej Jedynki podkreślił, że podstawowe potrzeby szpitali są zapewnione. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pozwala na zakup dodatkowego wyposażenia.

Jerzy Kowalczyk powiedział, że w tym roku ma być zakupiony sprzęt do diagnostyki taki, jak: rezonanse magnetyczne, tomografy czy aparaty USG.

Krajowy konsultant w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej dodał, że lekarze chcą rozwijać też diagnostykę genetyczną, która odgrywa kluczową rolę w rozpoznawaniu nowotworów. Dzięki temu można będzie dorównywać i współpracować z ośrodkami zagranicznymi.

REKLAMA

Jak czytamy na stronie internetowej WOŚP w ciągu poprzednich 23 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 650 mln zł. 

IAR, jk

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej