Ustawa medialna o finansowaniu publicznego radia i telewizji w kwietniu w Sejmie

Nowelizacja ustawy medialnej zawierająca zapisy o finansowaniu publicznego radia i telewizji w kwietniu trafi do Sejmu.

2016-01-21, 22:14

Ustawa medialna o finansowaniu publicznego radia i telewizji w kwietniu w Sejmie
Wiceminister kultury Krzysztof Czabański (L) i przewodniczący KRRiT Jan Dworak (P), podczas debaty "W stronę mediów narodowych", zorganizowanej m.in. przez MamPrawoWiedziec.pl i Bibliotekę Publiczną m. st. Warszawy. . Foto: PAP/Jakub Kamiński

Posłuchaj

Krzysztof Czabański przyznał, że nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja w jaki sposób będzie pobierana nowa opłata audiowizualna./IAR/.
+
Dodaj do playlisty

Tak zapowiedział wiceminister kultury Krzysztof Czabański, który wziął udział w debacie " W stronę mediów narodowych" organizowanej .in. przez portal mamprawowiedziec.pl.

Krzysztof Czabański przyznał, że nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja w jaki sposób będzie pobierana nowa opłata audiowizualna.

̶  Jeżeli dorobimy tę część finansową w ciągu dwóch miesięcy to ustawa medialna bądź pakiet dwóch ustaw trafi do parlamentu w kwietniu. - zapowiedział Krzysztof Czabański.

Media publiczne potrzebują rocznie 2 mld zł

W dyskusji szef KRRiT zaznaczał że media publiczne do wypełniania misji potrzebują rocznie przynajmniej 2 miliardów złotych.

Apel o ograniczenia dla zdobywania reklam

Jan Dworak apelował by wprowadzając nowe finansowanie ograniczyć możliwość zdobywania reklam przez radio i telewizję publiczną.

̶  Jeżeli pozwoli się im nadal funkcjonować na rynku reklamy to niezależnie od wysokości wpływów z nowego abonamentu będą chcieli wyszarpać dodatkowe środki. Pokusa komercjalizacji będzie zawsze. - ostrzegał Jan Dworak.

W debacie brali również udział też przedstawicieli ugrupowań PO, Nowoczesna i Kukiz 15.

IAR, jk

Polecane

Wróć do strony głównej