Zawód trader: kupno czy sprzedaż, oto jest pytanie…
W Szkole Głównej Handlowej otwarto piąte już w kraju laboratorium tradingowe.
2016-02-29, 10:09
Posłuchaj
Laboratoria działają już na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, na Uniwersytecie Łódzkim, Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i na Uniwersytecie Gdańskim.
Studenci mogą się sprawdzić
Laboratorium wyposażone jest w nowoczesny sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie umożliwiające studentom wypróbowanie sił w środowisku, w którym na co dzień pracują profesjonalni traderzy na globalnych rynkach finansowych - mówił w Polskim Radiu 24 Ian Firla, prezes firmy OSTC Poland.
- To jest laboratorium, w którym umieszczamy sprzęt, który umożliwia wykładowcom i studentom naukę przeprowadzania transakcji na rynkach inwestycyjnych. Osoby korzystające z tego systemu mają dostęp do rzeczywistych cen, głównie w naszym przypadku na kontrakty terminowe na różne towary – wyjaśnia gość Polskiego Radia 24.
Kupno czy sprzedaż?
W ten sposób kształceni są przyszli specjaliści, profesjonalni traderzy.
REKLAMA
- Zawód tradera polega na podejmowaniu decyzji kupna lub sprzedaży akcji bądź kontraktu terminowego lub opcji. Różni się to trochę od pracy maklera. Ten ostatni realizuje zlecenia klienta. Trader natomiast podejmuje decyzje samodzielnie, kupując bądź sprzedając – tłumaczy rozmówca.
Ale laboratoria tradingowe wykorzystywane są nie tylko do zajęć dydaktycznych. Zarówno studenci, jak i kadra naukowa prowadzą w nich projekty badawczo-rozwojowe.
Sylwia Zadrożna, abo
REKLAMA
REKLAMA