Gospodarkę opierajmy na wiedzy
Jednym z głównych czynników decydujących o atrakcyjności inwestycyjnej Polski jest dostęp do dobrze wykształconej kadry. Potencjał intelektualny Polaków wykorzystują m.in. globalne koncerny otwierające nad Wisłą centra badawczo-rozwojowe – informuje "Gazeta Polska Codziennie".
2016-12-21, 07:53
Zbudowanie gospodarki opartej na wiedzy - to według zapewnień Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, ministra rozwoju i finansów, cel całego rządu.
Kluczowym czynnikiem decydującym o trwałym rozwoju gospodarczym są inwestycje w badania i rozwój oraz współpraca z globalnymi liderami. Potencjał gospodarczy Polski jest doceniany przez zagranicznych inwestorów, o czym świadczy stały napływ kapitału zagranicznego w celu ulokowania swoich inwestycji, w tym centrów badawczo-rozwojowych.
Zdaniem Tony'ego Housha, prezesa Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce, fala ostatnich ceremonii i otwarć pokazuje, że amerykańscy biznesmeni nie boją się inwestować w Polsce i ciągle widzą tu właściwy potencjał. - Uważam, że możemy jeszcze bardziej postarać się o świadomą współpracę z firmami globalnymi w zakresie nowych technologii, innowacji, komercjalizacji, rynku usług, aby wywindować polskie firmy na kolejne szczyty - dodał.
Przykładem firmy, która postawiła na potencjał intelektualny Polaków, jest koncern farmaceutyczny MSD (znany w USA pod nazwą Merck & Co. Inc.). Sześć lat temu koncern ten uruchomił w Warszawie Centrum Zarządzania Danymi z Badań Klinicznych.
abo
REKLAMA