Premier: "Jesteśmy za wolnością wypowiedzi w Internecie"

Na szczycie unijnym w Salzburgu przywódcy państw europejskich rozmawiali o cyberbezpieczeństwie, w tym o unijnej dyrektywie dotyczącej dotyczącej bezpieczeństwa w sieci - informację w tej sprawie premier Mateusz Morawiecki przekazał na konferencji po powrocie do Warszawy.

2018-09-20, 20:32

Premier: "Jesteśmy za wolnością wypowiedzi w Internecie"
Francuski Senat przyjął ustawę o 3-proc. podatku, którym będą obłożone przychody z usług cyfrowych świadczonych w tym kraju przez firmy, których roczny globalny obrót przekracza 750 mln euro, a na terytorium Francji - 25 mln euro. . Foto: Pixabay

Posłuchaj

Zdaniem premiera Mateusz Morawieckiego zagrożeniem dla bezpieczeństwa w sieci, jest unijna dyrektywa regulująca prawo autorskie w Internecie. (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Zdaniem premiera - zagrożeniem dla bezpieczeństwa w Internecie, jest unijna dyrektywa regulująca prawo autorskie w internecie. "My jesteśmy za wolnością wypowiedzi w Internecie. Sprzeciwiamy się wszelkim pętom nakładanym na wypowiedzi, na korzystanie z zasobu mądrości internetowych" - deklarował szef rządu po powrocie z Salzburga. 

Zmiana zasad

Nowa unijna dyrektywa ma zmienić zasady publikowania i monitorowania treści w internecie. Zmiany poparły stowarzyszenia zrzeszające twórców, w tym między innymi polska Izba Wydawców Prasy.

Przedstawiciele Izby przekonują, że ograniczone zostanie piractwo internetowe, a więcej zarobią artyści.

Polska przeciw 

Przeciwny zmianom jest polski rząd, ale też część internautów i wydawców. Przeciwnicy dyrektywy przekonują, że portale internetowe będą musiały wprowadzić algorytmy, które oprócz pirackich kopii usuną również część legalnych treści. Programy - jak mówią krytycy zmian - nie rozróżnią np. kopii od parodii.

REKLAMA

IAR, ak, NRG

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej