X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

PKP PLK ma plan awaryjny, jeśli Astaldi nie wróci na budowę

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 16:25
Jeśli firma Astaldi nie wróci do realizacji kontraktów na liniach kolejowych Lublin – Warszawa i Poznań – Wrocław, mamy przygotowane warianty działania – powiedział członek zarządu PKP PLK Arnold Bresch. Jak dodał, w piątek mija wyznaczony firmie czas wznowienia prac.
Rząd zdecyduje o zwiększeniu wydatków na program kolejowy o 1,8 mld zł
Rząd zdecyduje o zwiększeniu wydatków na program kolejowy o 1,8 mld złFoto: Pixabay

Jeśli firma Astaldi nie wróci do realizacji kontraktów na liniach kolejowych Lublin – Warszawa i Poznań – Wrocław, mamy przygotowane warianty działania – powiedział członek zarządu PKP PLK Arnold Bresch. Jak dodał, w piątek mija wyznaczony firmie czas wznowienia prac.

Bresch podał w piątek w Poznaniu, że w przypadku obu inwestycji można mówić o ok. półrocznym opóźnieniu. Zapewnił, że w tej chwili priorytetem jest zapewnienie pieniędzy podwykonawcom, PKP PLK jest jednak gotowe na jak najszybsze wprowadzenie na budowę wykonawcy – dotychczasowego lub nowego.

- Zorganizowaliśmy grupę specjalną, która od strony formalnej i finansowej organizuje możliwość wypłaty pieniędzy podwykonawcom. Po kilku dniach pracy tego zespołu udało nam się wypłacić już 14 mln zł podwykonawcom w Lublinie - to jest informacja na wczoraj, dzisiaj pewnie też przekażemy informację, że kolejne pieniądze zostały przekazane – powiedział Arnold Bresch.

Jakie są zaległość w płatnościch dla podwykonawców? 

W czwartek PKP PLK podało, że w przypadku kontraktu realizowanego na linii Poznań - Wrocław, zaległości wobec podwykonawców to ok. 10 mln zł, z czego 3 mln zł już wypłacono. W przypadku drugiego kontraktu zaległości szacowane są na 45 mln zł.

Bresch podkreślił, że według zawartej umowy, firma Astaldi jest nadal zobowiązana wykonywać prace na obu liniach.

- Dzisiaj mija wyznaczony przez nas dwudniowy termin. Nasze zespoły są na budowie, weryfikujemy, czy prace są realizowane i zależności od tego jaki będzie efekt tego naszego wyzwania, mamy gotowe warianty działań. Chodzi o to, żeby jak najszybciej wprowadzić wykonawcę z powrotem na budowę - czy Astaldi, czy kogoś nowego - dodał.

Astaldi szykuje się do sporu sądowego

- Mamy co najmniej dwa albo trzy sposoby postępowania na najbliższy czas. Nie chcę mówić o szczegółach, bo w tej chwili wiąże nas umowa z Astaldi. Wiemy też, że firma szykuje się do sporu sądowego, te deklaracje, które teraz by padły, mogłyby być odbierane na przykład jako zła intencja zamawiającego - powiedział.

We wtorek media podały, firma Astaldi ma kłopoty finansowe. Na początku tygodnia ministerstwo infrastruktury potwierdziło, że w ub. tygodniu Astaldi przysłało do PKP PLK informację o wygaśnięciu umowy.

- Astaldi złożyło pismo z informacją, że wygasła umowa. Wygaśnięcie zobowiązań umowy może wyłącznie stwierdzić sąd, w określonych okolicznościach. Nie można jednostronnie wygasić umowy. Takiej formuły polskie prawo nie zna, włoskie chyba też nie - informował wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Astaldi jest zaangażowane w Polsce także w budowę dróg oraz warszawskiego metra.

PAP, kw 

Zobacz więcej na temat: infrastruktura budownictwo PKP
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister infrastruktury zapowiada ochronę podwykonawców Astaldi

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 16:05
Minister infrastruktury zapowiedział ochronę podwykonawców, którzy współpracowali z włoską firmą Astaldi. Zarząd koncernu zwrócił się do włoskiego sądu o ochronę przed wierzycielami i zapowiedział wycofanie się z kilku kontraktów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKP PLK wypłaciło zaległe pieniądze podwykonawcom Astaldi

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 20:40
PKP Polskie Linie Kolejowe wypłaciły kolejne należności podwykonawcom firmy Astaldi - poinformowała w czwartek spółka. W sumie 14 mln zł otrzymały: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych DIAG-MOST sp. z o.o., Vossloh Cogifer Polska sp. z o.o., Kaprin sp.z.o.o. z Krzeszowic oraz firmy INVOLT, TESM. W sumie to kwota 14 mln zł.
rozwiń zwiń