Premier Mateusz Morawiecki: chcemy, żeby pensje szybko rosły

Uwolniliśmy potencjał polskiej gospodarki, idzie ona w dobrym kierunku - mówił premier Mateusz Morawiecki w czasie Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce. Szef rządu zadeklarował przy tym, że władzom zależy, by pensje pracowników stawały się coraz wyższe.

2018-11-16, 13:27

Premier Mateusz Morawiecki: chcemy, żeby pensje szybko rosły

Posłuchaj

Premier Mateusz Morawiecki: wykwalifikowane, dobrze opłacane kadry to motor rozwoju gospodarczego (IAR)
+
Dodaj do playlisty

- Uwolniliśmy potencjał polskiej gospodarki. Najszybszy wzrost gospodarczy w Unii Europejskiej w tym kolejnym kwartale, który podał Eurostat. Jest się z czego cieszyć - powiedział premier.

Premier: stawiamy na zrównoważony wzrost

Mateusz Morawiecki mówił, że zaproponowany przez rząd model wzrostu gospodarczego jest modelem zrównoważonego wzrostu.

- A przecież o to nam w szczególności chodziło, żeby gospodarka i społeczeństwo jechały, jak to się mówi, na jednym koniu - dodał.

Szef rządu podkreślił, że "gospodarka idzie w dobrym kierunku". - Chcemy, żeby szybko rosły wynagrodzenia naszych pracowników. Wierzymy, że wtedy pracodawcy, przedsiębiorcy, państwo będziecie jeszcze bardziej ich doceniać - powiedział premier.

REKLAMA

Szef rządu wskazywał, że o postępie, jakiego dokonała Polska świadczy też to, że produkowane u nas towary są coraz lepsze.

- W czasach nie tylko PRL-u, ale jeszcze w pierwszych latach Trzeciej Rzeczpospolitej o jakimś towarze mówiono: a czy to jest zagraniczne?. Bo jak zagraniczne, to znaczyło, że dobre, że wyższej jakości. Dzisiaj zaczynamy pytać, czy to jest polskie, czy to jest polski produkt - nie tylko dlatego, że on jest nasz, ale coraz bardziej polski oznacza wysokiej jakości - zaznaczył.

Rozwój a obrona interesów

Premier przekonywał, że o jakości wzrostu gospodarczego Polski będzie decydować, jak to ujął, "walka o nasze interesy w Brukseli, w Waszyngtonie, w Nowym Jorku, w Londynie". Zaznaczył, że o te interesy trzeba rzeczywiście się troszczyć, a nie akceptować "poklepywanie po plecach".

Patriotyzm ekonomiczny w teorii i praktyce

REKLAMA

Kongres 590, poświęcony m.in. kwestii gospodarczego patriotyzmu, kończy się dziś wieczorem. Bierze w nim udział około sześciu tysięcy biznesmenów, analityków, polityków i samorządowców. Wydarzenie swoją nazwę wzięło od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane przez nasze firmy. Wczoraj  Kongres 590 odwiedził prezydent Andrzej Duda. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Polskie Radio.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR/PAP, md

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej