X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Podpisana umowa na studium dla drogi S16 Ełk-Knyszyn

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 15:00
Za niespełna 2,5 roku powinna być gotowa dokumentacja projektowa na odcinek Ełk-Knyszyn planowanej drogi ekspresowej S16. W poniedziałek białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych podpisał umowę z wykonawcą. W założeniach drogowców, budowa tego odcinka mogłaby ruszyć za pięć lat. S16 ma być fragmentem przyszłej trasy Via Carpatia, z północy na południe Europy.
mapa Białegostoku
mapa BiałegostokuFoto: shutterstock

Przetarg na przygotowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego, wraz z innymi dokumentami potrzebnymi do wniosku o decyzję środowiskową wygrała firma Schuessler - Plan Inżynierzy sp. z o.o., która w przetargu zaproponowała najniższą cenę - 4,78 mln zł. Projektowany odcinek będzie miał ok. 70 km długości, a do zadań wykonawcy tej dokumentacji należeć będzie m.in. wskazanie możliwego przebiegu drogi (w minimum pięciu różnych wariantach).

Na podstawie założeń technicznych biuro projektowe ma też oszacować koszty budowy w każdym z tych planowanych przebiegów, wykonać inwentaryzację przyrodniczą i analizę wpływu drogi o proponowanych rozwiązaniach, na miejscowe środowisko, również zbierając dane o potrzebach, preferencjach czy ewentualnych protestach okolicznych mieszkańców. W ten sposób ma powstać analiza wielokryterialna z oceną każdego z wariantów.

Prezes firmy Schuessler - Plan Inżynierzy sp. z o.o. Thomas Stein przyznał, że na razie trudno przewidzieć, w ilu wariantach będzie analizowany przebieg, bo potrzebne będzie do tego tzw. studium korytarzowe. Zwracał uwagę na aspekty środowiskowe, które dla tego odcinka muszą być bardzo dokładnie analizowane.

Przygotowane materiały mają pozwolić na wystąpienie przez drogowców z wnioskiem o decyzję środowiskową; co jest planowane na maj 2021 roku. Jak mówił dyrektor oddziału GDDKiA w Białymstoku Wojciech Borzuchowski, jeśli terminy zostaną dotrzymane, to przetarg na wykonawstwo odcinka Ełk-Knyszyn powinien być ogłoszony w kwietniu 2023 roku. Realizacja samej inwestycji w systemie „Projektuj i buduj” przewidziana jest na lata 2024–2027.

W podpisaniu umowy wzięło udział kilku parlamentarzystów Zjednoczonej Prawicy z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Poseł Kazimierz Gwiazdowski zwracał uwagę na znaczenie takiej inwestycji np. dla mieszkańców Grajewa, co w połączeniu z trasą Via Baltica pozwoliłoby "wyprowadzić ruch z miasta". Poseł z Ełku (Warmińsko-Mazurskie) Wojciech Kossakowski dodał, że również w tym mieście będą się w ten sposób przecinały bardzo ważne szlaki komunikacyjne.

PAP, kw  

Zobacz więcej na temat: infrastruktura drogi GDDKiA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak