X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Promocja idei i dyskusje ekspertów. We wrześniu w Warszawie Global E-mobility Forum

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 13:31
To mają być dwa dni dyskusji o elektromobilności i o perspektywach rozwojowych tej dziedziny. Wiceminister środowiska Michał Kurtyka ogłosił, że w dniach 18-19 września w Warszawie odbędzie się Global E-mobility Forum - światowe forum, które, według Kurtyki, ma być "największym i najbardziej znaczącym miejscem do dyskusji o elektromobilności".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: welcomia/Shutterstock

Michał Kurtyka przypomniał, że podczas ubiegłorocznego COP 24, które odbyło się w Katowicach, Polska zgłosiła trzy inicjatywy m.in. dotyczące rozwoju elektromobilności, sprawiedliwej transformacji i kwestii lasów.

-Jeśli chodzi elektromobilność, pod auspicjami premiera Mateusz Morawieckiego i w obecności sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa, zbudowaliśmy największą na świecie koalicję państw popierających aktywny rozwój elektromobilności - powiedział. Dodał, że do paktu należą 43 kraje i ponad połowa ludności świata oraz organizacje i firmy; do tej pory do paktu przystąpiło 1200 firm.

Burza mózgów w Warszawie

Jak zaznaczył, Global E-mobility Forum będzie pierwszym spotkaniem w Polsce dedykowanym elektromobilności realizowanej na taką skalę. Forum ma przyspieszyć - jak mówił - przepływ pomysłów i rozwiązań pomiędzy partnerami deklaracji "Driving Change Together – Katowice Partnership for Electromobility".

- Chcielibyśmy, żeby to było największe i najbardziej znaczące forum do dyskusji o elektromobilności, oparte o rosnącą rolę polskiego przemysłu, jeśli chodzi o rozwój elektromobilności - powiedział.

Podkreślił, że już dzisiaj Polska jest największym w Europie producentem i eksporterem autobusów elektrycznych. "Mamy świadomość, że to od transportu publicznego zaczyna się prawdziwa rewolucja elektromobilna" - dodał Kurtyka.

Wiceminister środowiska mówił też o atrakcyjności Polski dla inwestorów zagranicznych do inwestowania w przemysł elektromobilny. Dodał, że elektromobilność wymaga promowania tej idei i taka promocja odbędzie się w Warszawie w dniach 18-19 września tego roku.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak