X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Premier Mateusz Morawiecki: po 4 latach naszych rządów więcej osób korzysta z owoców wzrostu

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 08:05
Premier Mateusz Morawiecki, podsumowując 4 lata rządów Zjednoczonej Prawicy, mówi o "przestawieniu zwrotnicy rozwoju i modernizacji w kierunku dużo bardziej powszechnego dzielenia owoców wzrostu gospodarczego". W rozmowie z "Faktem" wymienił też sukcesy rządów PiS: uszczelnienie podatków, zmniejszenie deficytu publicznego, a także "odbudowanie prawdy" ws. polskiej historii.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Krystian Maj/KPRM
  • Premier: po 4 latach naszych rządów więcej Polaków korzysta z owoców wzrostu
  • Szef rządu: firmy skorzystają na naszych propozycjach

Premier zapewnił, że przedsiębiorcy zyskają na propozycjach, które przedstawiło Prawo i Sprawiedliwość. W tym kontekście wymienił m.in. zapowiadaną obniżkę składek ZUS ("500+ dla firm") średnio o 500 zł miesięcznie a także podwyższenie limitu dochodowego, uprawniającego do rozliczania się za pomocą niższego, 9-procentowego CIT-u, dzięki czemu z tej ulgi skorzysta więcej firm.

Szef rządu zapowiedział, że w drugiej kadencji - o ile PiS utrzyma władzę - rząd położy nacisk na projekty infrastrukturalne, takie jak Centralny Port Komunikacyjny czy budowę nowych linii kolejowych. 

Cała rozmowa - w "Fakcie".

Pakt dla przedsiębiorców

W sobotę na poświęconej gospodarce konwencji PiS w Katowicach premier przedstawił i podpisał "pakt dla przedsiębiorców" - 5 nowych propozycji udogodnień dla firm.


1200_PiS_Pakiet_dla_przedsiębiorców.jpg
Pakiet dla przedsiębiorców. Sprawdź, co proponuje PiS

Jeśli dochód firmy nie przekracza 6 tysięcy złotych, a przychód 10 tysięcy złotych miesięcznie, przedsiębiorca zapłaci niższe składki, średnio o około 500 złotych miesięcznie. Dzięki temu małe firmy oszczędzą ponad 1 miliard 200 milionów złotych. Rząd szacuje, że z tego rozwiązania skorzysta ponad 270 tysięcy przedsiębiorstw.

Pozostali przedsiębiorcy będą rozliczali składki ZUS na obecnych, ryczałtowych zasadach. Zmiany nie będą się wiązały z jakimkolwiek podwyższeniem stawek ZUS dla żadnego przedsiębiorcy. "Zryczałtowany ZUS zostaje tak, jak był do tej pory dla wszystkich przedsiębiorców, którzy zarabiają powyżej 10 tysięcy złotych w przychodach co miesiąc" - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
Czterokrotnie zostanie podniesiony limit przychodów, do którego polskie firmy mogą ryczałtowo rozliczać PIT. Granica zostanie podniesiona z 250 tysięcy euro do 1 miliona euro rocznych przychodów. Próg zastosowania ryczałtu będzie w przyszłości dalej podnoszony, aż do 2 milionów euro.

Obniżona od 2019 roku do 9 procent stawka CIT obejmie większą liczbę podatników. Limit przychodów dla małego podatnika zostanie podniesiony z 1 miliona 200 miliardów euro do 2 milionów euro.

Rząd przeznaczy też 1 miliard 123 miliony złotych na bezpośrednie wsparcie inwestorów. Wsparcie będzie też dostępne dla małych i średnich firm, które chcą rozwijać się na rynku.

PolskieRadio24.pl, Fakt, md

Zobacz więcej na temat: Mateusz Morawiecki firma
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: państwo musi bronić przedsiębiorców przed nieuczciwą konkurencją

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 12:33
- Podstawą rozwoju musi być aktywne państwo. Nie ma sprzeczności pomiędzy solidarnością a przedsiębiorczością. Podkreślamy konieczność służby wszystkim - powiedział premier Mateusz Morawiecki na konwencji wyborczej PiS w Katowicach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: założenia programu PiS to silne państwo, silna rodzina i silna gospodarka

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 12:59
- Opodatkowaliśmy wielkie korporacje międzynarodowe i te pieniądze przeznaczyliśmy na polskie drogi, polskie szpitale i polskie szkoły - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Brzegu (woj. opolskie). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: rolnictwo to kluczowy sektor naszej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 19:33
- Rolnictwo to kluczowy sektor naszej gospodarki narodowej. Produkcja rolna, produkcja sadownicza zależy od sezonu. W zeszłym roku na rekompensaty z powodu suszy przekazaliśmy 2,3 mld zł - mówił w Trzebnicy premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: nie walczymy z przedsiębiorcami. Narracja KO się nie klei

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 06:37
Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że jego rząd tworzy dla przedsiębiorców najlepsze możliwe warunki do rozwoju. - Gdybyśmy walczyli z przedsiębiorcami, to czy obniżylibyśmy CIT dla małych spółek z 19 do 9 procent, czy teraz proponowali mikrofirmom obniżkę obciążeń ZUS-owskich o blisko 500 złotych miesięcznie? - pyta premier w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń