X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Są już pierwsze nowe tablice na drogach. Będzie także polska nazwa zagranicznych miast

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 12:48
Na podkarpackim odcinku autostrady A4 rozpoczęto montowane tablic z polskimi nazwami zagranicznych miejscowości. Jako pierwsza, po polsku na tablicach informacyjnych, pojawiła się nazwa Lwowa.
Nowa tablica drogowa
Nowa tablica drogowaFoto: TT/Ministerstwo Infrastruktury

- Powinniśmy pamiętać, że nazwy miejscowości w krajach sąsiednich mają często również polskie brzmienie. Dzięki przygotowanej przez nas zmianie w prawie pojawią się one wreszcie na drogowskazach przy naszych drogach. Wprowadzanie nowego oznakowania rozpoczynamy od podkarpackiego odcinka autostrady A4 – powiedział cytowany w komunikacie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Teraz na tablicach będą dwie nazwy

Możliwość wpisywania na drogowskazach nazw zagranicznych miejscowości po polsku dała nowelizacja rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.

Teraz obie nazwy będą zapisywane w jednym wierszu - w pierwszej kolejności po polsku, a następnie w oryginale, w nawiasie np. Lwów (L'viv) UA. Jednak gdy nazwa w języku oryginalnym nie ma odpowiednika w języku polskim, umieszczona będzie tylko nazwa w języku oryginalnym.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Zobacz więcej na temat: drogi infrastruktura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Via Baltica. Budowa kolejnego odcinka trasy zainaugurowana

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 11:27
W okolicach wsi Gostery na Mazowszu rozpoczęto prace na budowie 17-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S61 Via Baltica, który ma połączyć Śniadowo i Łomżę. Fragment trasy ma być gotowy na początku 2021 roku. Wartość umowy z wykonawcą to 380 mln zł. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

NIK pozytywnie o budowie Via Carpatii

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 08:37
Najwyższa Izba Kontroli chwali budowę trasy Via Carpatia. Z raportu Izby wynika, że dokumentacja jest prowadzona prawidłowo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozbudowa trasy S7 na północ od Warszawy. Podpisano umowę na koncepcję odcinka do Kiełpina

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 13:57
Rozbudowa trasy S7 to nie tylko prace na zakopiance i w województwie świętokrzyskim, ale też przebudowa fragmentów obecnej krajowej "siódemki" między Warszawą a Gdańskiem. Dziś w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisano umowę na przygotowanie koncepcji programowej nowego odcinka trasy szybkiego ruchu między stolicą a Kiełpinem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany na tablicach drogowych. Nazwy zagranicznych miast będą także po polsku

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 08:10
Rozpoczyna się wymiana tablic drogowych z nazwami zagranicznych miast. Na nowych tablicach i znakach informacyjnych nazwy te pojawią się w dwóch formach. Regulacje wprowadziło ministerstwo infrastruktury.
rozwiń zwiń