X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ekspert: program PPK jest szczególnie atrakcyjny dla mniej zarabiających

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 17:01
Przyszli emeryci oprócz pieniędzy z ZUS-u mają również otrzymać emeryturę z Pracowniczych Planów Kapitałowych. Program ten objął od lipca około 3,3 mln największych polskich firm. Z początkiem następnego roku przyjdzie kolej na te mniejsze.
Audio
  • W radiowej Jedynce Marcin Żółtek, prezes PZU TFI, mówił jak przebiega realizacja programu Pracowniczych Planów Kapitałowych. (Justyna Golonko/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

Jak wyjaśniał w radiowej Jedynce Marcin Żółtek, prezes PZU TFI - pracodawcy mogą od trzech miesięcy podpisywać umowy o prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych, choć nie najlepszą  wiadomością jest to, że "wszyscy czekają na ostatni moment", dlatego warto się do tego przygotować wcześniej.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Pracownicze Plany Kapitałowe. Co trzeba wiedzieć?

- Obecnie zapisują się przedsiębiorcy zatrudniający 250 osób, mniejsi będą zapisywać się od 1 stycznia 2020 roku - przypomniał gość Jedynki.

Pytany - czy PPK staną się przełomem jeśli chodzi o długoterminowe oszczędzanie - odparł, że jest duża szansa dla tych, którzy dotąd nie gromadzili żadnych oszczędności na starość.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Pracownicze Plany Kapitałowe: PZU liderem rynku. Czym zachęca?

Marcin Żółtek podkreślił, że program jest szczególnie atrakcyjny dla osób mniej zarabiających.

Justyna Golonko, "Jedynka", PolskieRadio 24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PPK to jedyna okazja, gdy państwo i firma dokładają do emerytury

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 21:25
Od 1 lipca 2019 roku w największych firmach, zatrudniających ponad 250 osób zaczynają działać Pracownicze Plany Kapitałowe. Najwięksi pracodawcy mogą już formalnie podpisywać umowy z wybraną instytucją finansową i zgłaszać swoich pracowników. Do wyboru jest kilkanaście instytucji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Instytucje finansowe informują o zainteresowaniu pracodawców ws. zarządzania PPK

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 09:55
TFI Allianz Polska, czy Esaliens TFI to kolejne instytucje finansowe - oferujące prowadzenie i zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi (PPK) - które informują o zainteresowaniu ich ofertami przez pracodawców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracownicze Plany Kapitałowe. Co trzeba wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 12:08
Pracownicze Plany Kapitałowe to dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania, który ma być tworzony wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszył kolejny etap wprowadzający Pracownicze Plany Kapitałowe

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 19:32
Do dzisiaj (25 września) firmy zatrudniające co najmniej 250 osób miały czas na porozumienie się z pracownikami ws. instytucji prowadzącej w firmie Pracownicze Plany Kapitałowe.
rozwiń zwiń