X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wielka Brytania szykuje pakiet ratunkowy dla firm

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 12:50
Po nocnych rozmowach z przedstawicielami biznesu i liderami związków zawodowych rząd Wielkiej Brytanii podjął decyzję o przygotowaniu pakietu ratunkowego, który ma utrzymać zatrudnienie i poziom wynagrodzenia pracowników. Jest to kolejna próba wprowadzenia rozwiązania zmniejszającego obciążenia przedsiębiorstw.
London City
London CityFoto: Shutterstock

Wiele firm na Wyspach Brytyjskich ostrzega przed upadkiem, likwidując tysiące miejsc pracy, ponieważ życie w Wielkiej Brytanii jest w dużej mierze zawieszone. Pod presją biznesu i związkowców premier Boris Johnson zapowiedział rozszerzony pakiet wsparcia, który rząd zaproponuje pracownikom. Premier wezwał jednocześnie zmagające się z problemami firmy do „trzymania się swoich pracowników, ponieważ wszyscy będziemy ich potrzebować”.

Dni wolne od pracy i dotacje

Jedną z omawianych propozycji jest przyjęcie przez Wielką Brytanię rozwiązań wprowadzonych w Danii, gdzie rząd obiecał pokryć 75 proc. wynagrodzeń w prywatnych firmach przez trzy miesiące, jeśli właściciele tych firm obiecają nie zwalniać pracowników.

– Wiele innych krajów już to zrobiło – Francja, Niemcy, Hiszpania, Włochy. Wprowadziły wsparcie dla płac pracowniczych. Jeśli nastąpi to szybko, to uważam, że istnieją firmy, które podejmą inną decyzję, ponieważ chcą zatrzymać swoich pracowników – powiedziała BBC Dame Carolyn Fairbairn, dyrektor generalny Konfederacji Przemysłu Brytyjskiego.

Ogłoszenie pakietu nastąpi kilka dni po tym, jak rząd zapowiedział znaczne wsparcie finansowe, w tym 330 mld funtów pożyczek, 20 mld funtów innej pomocy, dni wolne od pracy i dotacje dla sprzedawców detalicznych oraz pubów.

Bank Anglii obniżył stopy procentowe już drugi raz w ciągu tygodnia, aby spróbować wesprzeć brytyjską gospodarkę, a pożyczkodawcy oferują trzymiesięczne wakacje hipoteczne właścicielom domów znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej z powodu wirusa.

Pieniądze trafią do kieszeni pracowników

W czwartek kanclerz skarbu Rishi Sunak rozmawiał z przedstawicielami grup biznesowych i związków zawodowych, w tym Federacji Małych Firm i Kongresu Związków Zawodowych. Uzgodniono, że należy zrobić dodatkowo, aby chronić miejsca pracy.

– Oprócz zapewniania wsparcia w sytuacjach kryzysowych dla biznesu ważne jest, aby pieniądze trafiały teraz do kieszeni pracowników. Musimy zrobić wszystko, aby powstrzymać firmy przed upadkiem i pogrążeniem pracowników w biedzie – powiedziała Frances O'Grady, generał sekretarz Kongresu Związku Zawodowego.

Wszystkie strony wypowiedziały się jednym głosem na temat bezprecedensowego planu pomocy pracownikom w czasie spowolnienia gospodarki. Omawiane pomysły obejmują zagwarantowanie pewnej części – ponad połowy – zarobków pracowników określonych sektorów.

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/BBC/DoS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szczepionki przeciw koronawirusowi. Testy w ciągu kilku dni

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 07:45
Naukowcy zapowiedzieli, że pierwsze przeprowadzane na ludziach testy szczepionki przeciwko koronawirusowi rozpoczną się w ciągu kilku dni w USA - podał brytyjski dziennik "Daily Telegraph".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Brytania zamyka szkoły w związku z pandemią koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 00:31
Decyzję tę głosił premier Boris Johnson. Wejdzie ona w życie od piątku. Część dzieci zasiądzie jednak w szkolnych ławkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Wielkiej Brytanii: w 12 tygodni możemy odwrócić falę zakażeń koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 21:57
- Możemy odwrócić falę pandemii koronawirusa w trzy miesiące - tak o epidemii koronawirusa mówił premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. Mieszkańcy Królestwa muszą jednak przestrzegać wskazówek rządu: zostać w domu i unikać zgromadzeń.
rozwiń zwiń