X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Jadwiga Emilewicz: przed nami kryzys inny niż dotychczasowe

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 07:35
Na pewno czeka nas poważny kryzys, będzie zupełnie inny niż poprzednie - mówi we wtorkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej" minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju
Jadwiga Emilewicz, minister rozwojuFoto: Twitter/PremierRP
  • Jadwiga Emilewicz: ten kryzys będzie inny niż dotychczasowe
  • Minister rozwoju: priorytetem jest "danie tlenu" małym firmom
  • Jadwiga Emilewicz: "tarcza antykryzysowa" ma pomóc zwłaszcza tym, którzy żadnej ochrony do tej pory nie mieli

Dziennik zapytał minister rozwoju m.in. o to, czy możemy się spodziewać recesji.

- Na pewno czeka nas poważny kryzys. I będzie zupełnie inny niż dotychczasowe, choćby ten ostatni z 2008 r., który zaczął się od instytucji finansowych. Obecny sparaliżował cały świat, dotyka wszystkich państw i ich gospodarek. Ani instrumenty polityki monetarnej, ani fiskalnej, ani rozwiązania propopytowe nie są dziś adekwatne. Sytuacja zmienia się z dnia na dzień, niemal z godziny na godzinę - powiedziała minister rozwoju.


shutterstock_mały zus 1200.jpg
ZUS: wniosek o odroczenie składek już do pobrania. Zobacz, jak go wypełnić- Decyzja premiera Włoch o zamknięciu wszystkich zakładów poza branżą spożywczą to naruszenie kolejnych łańcuchów wartości w Europie. Zadaniem polskiego rządu jest dostarczenie tylu rozwiązań, ile jest tylko możliwe, by firmy − zaciskając pasa − przetrwały ten trudniejszy moment - dodała.

Co powinno być priorytetem władz?

Pytana o to, które z rozwiązań są najważniejsze, oceniła, że te, które chronią miejsca pracy, dając tlen zwłaszcza małym firmom, by mogły przetrwać.

- Jednakże chodzi o utrzymanie płynności finansowej na rynku, dostarczenie kapitału, który będzie dostępny dla przedsiębiorstw w kłopotach. Z mojej perspektywy ważne są zwłaszcza rozwiązania dla tych najmniejszych: samozatrudnionych, pracujących na umowach zleceniach czy o dzieło, czyli tych, którzy nigdy nie byli objęci żadną tarczą ochronną. To piloci wycieczek, fryzjerki, kosmetyczki, którzy dzisiaj z dnia na dzień tracą dochody - zaznaczyła.

Podkreśliła, że dla nich przygotowano świadczenie w wysokości 2080 zł, które da im szanse przetrwać.

- Dla tej grupy i mikroprzedsiębiorców zatrudniających do dziewięciu osób ważna jest także propozycja prezydenta, żeby okresowo zawiesić obowiązek płacenia składek na ubezpieczenia społeczne. Mam nadzieję, że to doda im otuchy i że przetrwają ten trudny czas - powiedziała Jadwiga Emilewicz.

Poinformowała, że koszt anulowania składek ZUS na trzy miesiące to ok. 13 mld zł.

Więcej - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

PolskieRadio24.pl, DGP, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dotyczy każdego, bez względu na skalę działalności". Minister rozwoju o "tarczy antykryzysowej"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 16:30
- Ten pakiet, ta "tarcza antykryzysowa" dotyczy dziś każdego pracownika i przedsiębiorcy, bez względu na skalę jego działalności - powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Przedstawiciele rządu na konferencji prasowej zaprezentowali działania, które mają wspomóc polskie firmy w trudnej sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rozwoju: możliwe zmiany w "tarczy antykryzysowej", większość rozwiązań od kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 11:51
Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz nie wyklucza zmian w ogłoszonej w środę "tarczy antykryzysowej". To cykl ustaw dla przedsiębiorców i pracowników, związany z epidemią koronawirusa, o wartości 212 miliardów złotych.
rozwiń zwiń